Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 31 36 37 38 39 40 41 42 46 61 75 » Na konec
06.11.2014 - prokrastinace Dobrý den,
s prokrastinací se potýkám od doby studia na umělecké vš. Důvodů je víc, předně absolutně nepravidelný rozvrh - v úterý jedna hodina v 18hod, jindy v 11, atd. Hodně udělalo i to, že se z mého zájmu stala povinnost. Pak jsem měla ještě jeden zájem a to hudbu, nicméně,z kapely, kde jsem hrála se brzy stala také povinnost, navíc s dost nepříjemnými vztahy.
Myslím, že narozdíl od většiny jiných prokrastinátorů řeším o něco složitější problém. Nemám se na co těšit. Mé zájmy se staly mou prací a povinností. Prokrastinuji většinou tím, že uklízím, hraji hry nebo se dívám na seriály. Krom těch seriálu, nijak zvlášť věci, který by mě bavily. Ráda bych tedy našla něco, na co se těšit, a co mě dokáže navnadit třeba i jako odměna za sanovený úkol.
Dobrý den,
dostatečně nerozumím vašemu dotazu, ale rozumím Vašemu trápení s hledáním nějaké zájmové činnosti, která by Vás dokázala navnadit, kterou byste dělala s radostí a nestala by se Vaší povinností. Možná bych Vám mohla doporučit, v případě přetrvávajících problémů, vyhledat nejbližší ambulantní poradnu ve vašem okolí.
Přikládám odkaz, který by Vám mohl pomoci k vyhledání vhodné služby.
http://www.drogy-info.cz/index.php/map/

Děkuji za dotaz, snad Vám odpověď bude přínosná.
Kateřina
29.04.2014 - Chorobné odkládání a citová závislost. Dobrý den, mým největším problémem je neustálé odkládání všech věcí kolem mne v každodenním životě, což mi způsobuje psychické peklo, ale hlavně v zaměstnání, kde z toho mívám pocity zahlcenosti, vyčerpání a nejsem schopna vůbec žádné činnosti. Problém pokračuje i doma, kde nejsem schopna plnit základní domácí práce. Nevím zda problém vznikl jako sekundární důsledek mých neurologických diagnóz,(nejedná se o psychiatrické onemocnění), ale komplikuje mi to každodenní rodinný život.

Další věcí, která mne ničí a způsobila v minulosti rozpad více vztahů v mém životě je moje chorobná citová závislost na partnerovi, která v případě hrozby rozpadu vztahu, nebo ochladnutí partnerových citů u mě hraničí až s panikou. V minulosti jsem na tyto témata přečetla mnoho knih, ale nic se u mne nezměnilo a nejsem si jistá, jestli se to dá do konce života zvládnout. Už se zabývám tímto mnoho let a připadá mi, že se nic nezměnilo. Děkuji za radu.

Dobrý den,
z popisu Vašeho trápení se zdá, že Váš problém je širší než jen odkládání. Některé tělesné potíže (např. neurologické) mohou úzce souviset i duševními těžkostmi. Otázka, co je primární a co sekundární, není tak důležitá jako odpověď na otázku, co byste potřebovala a co by Vám pomohlo. Píšete o závislosti, o panice, o nejistotě, což jsou fenomény, se kterými se můžete obrátit na širokou paletu odborníků zabývajících se duševním zdravím. Pokud se Vám nedaří dosáhnout zlepšení svépomocí, vyhledejte psychologa či psychiatra osobně. A když už jste svým dotazem udělala první krok ke změně, neodkládejte jako prokrastinátorka krok následující a vyhledejte okamžitě kontakt na nějakého odborníka ve svém okolí, zvedněte telefon a objednejte se k němu. Změnu totiž neudělá nikdo za Vás a Vy sama ji neuděláte jindy než teď...
Ať Vám odhodlání vydrží. S pozdravem
Jarda Vacek
Na začátek « 1 16 31 36 37 38 39 40 41 42 46 61 75 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky