Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Položit dotaz

Na začátek « 1 16 27 28 29 30 31 32 33 46 61 72 » Na konec
16.05.2018 - alkohol Dobry den,přihlasila jsem svého partnera na ambulantni léčení v Riapsu,kde ho nejdrive vyzpovidali,vše zapsali a zeptali se,zda s tím souhlasí.V tom stresu souhlasil a podepsal a po té mu bylo ředčeno,že vše bude už vedené na všech uřadech kam přijde,u všech lékařu,zaměstnavatele a třeba i v bance,když si pujde žádat o pujičku.Je tohle vubec možné,neexistuje ochrana soukromí?A dá se od toho jestě odstoupit?Partner je z toho zničeny a dal nechce pokračovat.Mysleli jsme si,že vše je dobrovolné a hlavně anonymní.Děkuji za odpověd.
Dobrý den,

děkujeme Vám za dotaz. Ráda bych Vás povzbudila a uklidnila s tím, že určitě není obvyklé a přípustné, aby informace a Vašem partnerovi byly poskytnuty jinému zařízení. Lékař má povinnost nahlásit obecné ohrožení např. řízení pod vlivem návykové látky nebo pokud se dozví, že se klient chystá spáchat trestný čin. Pokud Váš partner však podal pouze údaje o své osobě, které musí sebrat každá adiktologická ambulance proto, aby mohla klienta vézt ve své databázi a dále ho léčit, tak je varianta, o které vy píšete, nemožná. Doporučila bych Vám, aby se partner ještě jednou informoval v Riapsu a zjistil si podrobnější informace. Každý informovaný souhlas je však odvolatelný.

Věřím, že vaší situaci co nejrychleji vyřešíte.

Hezký den
Martina Stralczynská
04.02.2018 - Online sazeni Dobry den zjistila jsem ze je pritel zavisly na online sazeni a dela dluhy uz asi trikrat za nej zaplatili dluhy rodice nyni to cele prasklo a ja se to konecne dozvedela a prisla na to ze ma dluhy skoro za pul milionu pritel by i souhlasil s lecbou jen se boji o praci aby kvuli leceni o ni neprisel muzete mi poradit co s tim dekuji
Dobrý den,
možnosti léčby jsou buď ambulantní nebo pobytové. Ambulantní znamená, že se na terapie pravidelně dochází. Pobytová léčba pak trvá přibližně 3 měsíce (vydává se neschopenka k hospitalizaci v nemocnici). Která léčba je vhodná bych Vám doporučila konzultovat s adiktologem v adiktologické ambulanci. V obou případech je ale potřeba, aby léčbu chtěl Váš přítel. Pokud se chcete přijít poradit Vy, tak Vám můžu nabídnout prostor, který u nás máme pro rodinné příslušníky a osoby blízké každou středu v 15:00 (Apolinářská 4, Praha 2).

Hodně sil

Lenka Richterová
Na začátek « 1 16 27 28 29 30 31 32 33 46 61 72 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky