Pro osoby blízké

Zodpovědné dotazy položené osobami blízkými a rodinými příslušníky.

Položit dotaz

Na začátek « 1 12 13 14 15 16 17 18 31 46 61 72 » Na konec
29.12.2019 - Výběry v herně Dobrý den, přítel (teď již bývalý), a zároveň otec našeho dítěte, mi tvrdí, ze je možnost pouhého výběru hotovosti v herně (kasinu). Po nahlédnutí do jeho internetového bankovnictví jsem zjistila, ze byl opět v herně a v docela krátkých časových intervalech zmizelo celkem 20000 tisíc. On mi ale tvrdí, ze nehrál, ale jen vybíral. Pracuje v Německu a prý je tam lepší kurz než v bankomatu. Nevěřím mu. Už jsme problém s hraním řešili několikrát, a vždy to po určení pravidel a udělení další šance dopadlo stejně. Je tedy možné, ze tam opravdu jen vybíral. Děkuji
Dobrý den,
přiznám se, že nevím, zda je možnost pouze si vybrat v herně peníze. Řekla bych, že možná ano, nicméně vzhledem k dalším okolnostem, které píšete – bývalý přítel má již hráčskou historii a zmizel větší obnos peněz, bych zůstala obezřetná.
Svou situaci můžete přijít probrat osobně do některé z adiktologických ambulancí, jejich seznam najdete zde: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci
Přeji hodně sil,
Martina Franzová
27.12.2019 - Gembletstvi Ve zkratce vam napisu svuj pribeh...
Mam pritele se kterym jsem skoro pet let mame dve deti....pritel pracoval v nemecku kde si vydelaval dost penez,ovsem ty nikdy domu nedonesl,uz v tu dobu jsem mela tuseni,ze penize nekam mizi,domu daval jen na to nejnutnejsi...ted na podzim v nemecku zkoncil,s tim ze si chve uzit deti,po mesici prisel s tim,ze v sazce vyhral 200tis...100tis prinesl domu a zbytek zustal na ucte,asi po mesici zahadne ztratil penezenku (v tu dobu penize na ucte nemel prohral je) takze nasledoval mesic lzi vymluv apod...pred par dny jsem se dostala na jeho tipsport a zjistila,ze vyhral dvojnasobek nez mi rekl a vse krome tech 100tis prohral...chodi si pujcovat penize po rodine,prodava veci,je schopen prohrat i 30tis za den,doma neni pomalu co jist a on si jede vlozit na tipsport...az ted vim,ze je opravdu zavisly a je to hodne vazne....on si to,ale bohuzel nemysli,nepripousti si,ze ma problem a odmita se jit lecit ....pristoupila jsem tedy na kompromis,ze se nepujde lecit,ale budu mit pristup na jeho ucet,na tipsport a bude mi nosit uctenky z kramu apod...souhlasil. Myslite,ze ho timto muzu z toho dostat? Ze to muzeme zvladnout sami spolu doma? Mohla by jste mi prosim treba rict na co si dat pozor,nebo co jeste vic pro to udelat...nebo jen vas nazor..mooc dekuji pokud doctete az sem a jeste jednou se omlouvam,ze vas otravuji
Dobrý den,
oceňuji, že jste se rozhodla s Vaší nelehkou situací v rodině něco dělat. Podle toho, co píšete, má Váš partner vážný problém s patologickým hraním, což pro Vaši rodinu znamená nejspíše nejen finanční nouzi, ale také zvýšený psychický tlak a stres.
Léčba této závislosti je možná, rozhodující je ovšem uvědomění si problému hráčem a jeho ochota k podstoupení léčby. Pokud on sám není nyní ve fázi, kdy by na svůj problém nahlížel, bude pro Vás těžké přimět ho k léčbě.
Nastavit pravidla a domluvit se na kompromisu, který by ochránil Vaši rodinu před partnerovým rizikovým chováním, byl od Vás velmi dobrý a důležitý krok. Je dobrým znamením, že je partner ochoten o pravidlech mluvit a že říká, že je bude dodržovat. Určitě však důsledně dbejte na jejich dodržování a rozmyslete si, co by se mělo dít dál, pokud se to dařit nebude (například že budete trvat na léčbě).
Ve Vaší situaci je velmi důležité, abyste se snažila co nejlépe ochránit sebe a své děti před negativními dopady partnerova patologického hráčství, kterým není pouze nedostatek peněz, ale také například bezohledné chování k okolí. Abyste mohla partnerovi pomoci, potřebujete se především nejdříve postarat sama o sebe. Doporučuji Vám proto návštěvu nějakého odborníka na závislosti, se kterým byste situaci probrala Vy osobně. Ten Vám může pomoci více se zorientovat v situaci a probrat Vaše možnosti, jak partnera motivovat k léčbě. Psychoterapeut Vám také může být oporou v této těžké situaci a zároveň pomoci uchovat si energii a odhodlání k pomoci partnerovi.

Kontakty na odborníky si můžete dle svého bydliště také vyhledat zde: http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
Přeji hodně štěstí a sil.
Martina Franzová
Na začátek « 1 12 13 14 15 16 17 18 31 46 61 72 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky