Marihuana

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 4 5 6 7 8 9 10 15 22 29 34 » Na konec
20.11.2019 - mariuhana pro lecebne ucely Dobry den.omlouvam se za poskozenou klavesnici a gramatiku.je mi 24 let kourim marianku 4 roky niny jsem se docetl ze dle zakonu je povolene pestovat max 5 kytek. k tomu ze me zdravotni problemy mi davaji naroky ke koureni mariuhany pro lecebny ucel. jsem invalidni duchodce s tourretovym syndromem k tomu jsem prezil epilepticky zachvat bez vazneho pozkozeni mozku jsem stastny
. tato nemoc mi pozkodila krcni obratle
prsty na rukou a levy celistni kloub.+ tato pozkozeni byla i ovlivnena celiakii typ ktery zpusobi ztratu zeleza a vapniku v kostech tim maji mensi tvrdost.bydlim s mamkou v podnajmu invalidni duchod ji davam za najem jidlo.mam 4 sestry a pobira socialni davky. je mozne si vypestovat jednu kytku mariuhany pro lecebne ucely? tak abych nevytvarel problem? i presto ze zakon to schvaluje a naroky stanovene statem taky?
Dobrý den,

s pěstováním konopí pro vlastní potřebu je to z hlediska práva bohužel poněkud složitější.
Zákon nedovoluje pěstovat žádné konopí obsahující více než 0,3 % THC, a to ani pro vlastní potřebu. Účel pěstování bohužel nehraje roli. Pěstování konopí s THC je vždy nezákonné, zákon však z hlediska závažnosti chování, resp. počtu rostlin, toto jednání postihuje buď jako přestupek nebo jako trestný čin.

Pěstování konopí do 5 rostlin je přestupkem, za který hrozí zabavení rostlin a pokuta do 15 tis. Kč. Pěstování více než 5 rostlin je již trestným činem, za který hrozí trest odnětí svobody do 6 měsíců či jiný druh tzv. alternativního trestu (obecně prospěšné práce, podmíněné odsouzení apod.) (§ 285 trestního zákoníku).
Problém je v tom, že v okamžiku sklizně, sušení a dalšího zpracování byť i 1 rostliny, policie toto jednání kvalifikuje jako výrobu omamné a psychotropní látky a za tento trestný čin již hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 1 do 5 let (§ 283 trestního zákoníku). Stejný trest hrozí i pachateli, který by přiznal, že ze zatím rostoucího konopí chtěl vyrábět např. masti či tinktury k léčebnému použití. Pokud je odhaleno až držení sušiny konopí, do 10 g sušiny se jedná o přestupek pod sankcí propadnutí konopí a pokuty do 15 tis., Kč, nad 10 g sušiny se jedná o trestný čin se základní trestní sazbou do 1 roku odnětí svobody (§ 284 trestního zákoníku). Přestože u dosud netrestané osoby lze v případě odhalení (většinou na udání) očekávat trest přímo nespojený s odnětím svobody, riziko trestního postihu je značné. Obrana tím, že konopí bylo pěstováno za léčebným účelem pro pěstitele nezprošťuje pachatele viny a je značně nejistá.
Konkrétní znění jednotlivých skutkových podstat drogových přestupků a trestných činů najdete zde: https://poradna.asociace.org/pravni-informace/

S ohledem na Vaši diagnózu doporučuji věc konzultovat s Vaším psychiatrem. Tourettův syndrom patří mezi diagnózy, u nichž je indikována léčba konopím. Jsem si vědoma toho, že léčebné konopí je bohužel zatím hrazeno pacientem, zdá se, že se blýská ne lepší časy, nicméně příslušná legislativa zatím přijata nebyly. Doporučuji však poradit se se svým psychiatrem o podání žádosti o individuální úhradu příslušné zdravotní pojišťovně. Bližší podrobnosti ohledně podmínek předepisování léčebného konopí jsou k dispozici zde: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-236 .

S pozdravem Hana Fidesová
04.11.2019 - Závislost Dobrý den.
Je mi 19 a poslední 2 roky mám problém s užíváním marihuany. Poprvé jsem hulila v 16 s (teď už bývalým) přítelem a už od první chvíle se mi to líbilo. Poslední 2 roky hulím skoro každý den, snažím se co nejmíň, ale když si přes den nedám vůbec, nedokážu se uklidnit a někdy mi už ani tráva nepomáhá.
Nikdy dřív jsem nic podobného neměla, žádné tvrdší drogy jsem neměla a ani nechci. Už dlouhou dobu nechci ani hulit, ale nejde mi to překonat, protože mám trávu doma, i když nechci. Mohu si ji kdykoliv vzít aniž bych se někoho ptala. To bohužel nejde změnit, ale vím, že kdyby se to změnilo tak na tom budu o dost lépe. Chodím na dobrou školu, ale většinou se jí nevěnuju tak, jak bych chtěla. Nevím jestli je to následek nebo příčina huleni, asi částečně obojí, ale nejde jen o školu. Tráva pro mě vždy znamenala možnost útěku před světem, protože od doby co mi zemřela máma mi přijde že mě tu nic moc nedrží a táta mi nikdy nerozumí tak, jak bych chtěla, což mě částečně mrzí a částečně štve. Vždy hází vinu na mě a vidí ty nejhorší možné scénáře, i když to není pravda, což byla asi také jedna z příčin mého malého sebevědomí. Určovala jsem si hodně věcí nebo lidí, kteří jsou pro mě důležití a kvůli kterým přestanu, ale nikdy to nepomohlo na dost dlouho - buď mě ti lidé zklamali nebo věci omrzely.. Už zkrátka nevím, jak dál, nesnáším trávu za to, co se mnou udělala (jsem pořád ve stresu, mírná sociální fobie, nechutenství, ztráta motivace skoro ke všemu, problémy se spaním, s pamětí a pozorností a další..) Navíc na mě táta pořád tlačí, asi se mě snaží motivovat ale většinou to funguje spíš naopak. Nejlepším řešením by bylo se přestěhovat, ale to z časových a finančních důvodů není možné. Chtěla bych s tím skončit právě alespoň doma, jednou za čas mi to nepřijde o moc horší než alkohol, ale stále se mi to nedaří a kvůli tomu se cítím ještě hůř, protože nechci takový život.
Dobrý den,
zdá se, že jste pocítila, že Vám užívání marihuany víc bere než dává, a proto jste odhodlaná se svým hulením něco udělat. Nemá smysl hledat, zda je hulení příčinou či důsledkem problémů, které v životě zažíváte, může hrát opravdu obě role, důležité je tenhle bludný kruh někde rozetnout a zkusit žít jinak. Příznaky, které popisujete, opravdu mohou s velkou pravděpodobností s užíváním marihuany souviset. Velmi dobře si uvědomujete, že by Vám prospělo odstěhování, ale zároveň tvrdíte, že není možné. Věřte, že možné je. Jste dospělá. Pokud opravdu chcete změnit svůj život, najdete způsob, jak to udělat. Pokud nic měnit nechcete, vždy najdete důvod, proč to nejde. Měnit své zvyky je bolestivé a namáhavé, zejména první dny a týdny jsou velmi obtížné, a ani odhodlávání pro změnu není jednoduché, vždy je lepší, když na to nejste sama, a proto doporučuji zajít do ambulance nebo za terapeutem, který Vás prvním obdobím provede. Teď se nemusíte zabývat otázkou, zda už si nikdy nezahulíte, ale spíš tím, co udělat pro sebe, aby se Vám co nejdřív ulevilo a žilo lépe. Cesta to není snadná, ale přeju Vám, ať se rozhodnete dobře a vytrváte.
Jarda Vacek
Na začátek « 1 4 5 6 7 8 9 10 15 22 29 34 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky