Marihuana

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 5 6 8 15 22 29 34 » Na konec
03.01.2021 - marihuana Dobrý den,
syn (bude mu 18), je občasný uživatel marihuany. Trvá to asi rok. O Silvestra opět kouřil. Od té doby u něj přetrvává úzkostný stav, není vůbec schopný spát a má strach z vypuknutí psychózy. je silně unavený a přecitlivělý. je vyděšený a ochotný spolupracovat. Kam s ním mohu zajít a co můžeme udělat pro spánek (to je asi zapotřebí řešit rychle, neboť nespí tři dny)
Děkuji
Dobrý den,
popisovaný stav úzkosti až paniky po užití marihuany je celkem častý a většinou sám po několika dnech odeznívá. Pokud trvá delší dobu nebo se prohlubuje, je třeba vyhledat psychiatra nebo v případě krize i zavolat rychlou zdravotnickou pomoc. Také se můžete obrátit na Krizové centrum RIAPS v Praze nebo na Centrum krizové intervence PN v Bohnicích - ty jsou otevřené 24 hodin denně - ze středočeského kraje jsou nejlépe dostupné. Krátkodobá medikace úzkostných stavů je bezpečná a velmi účinná, a celkově se s největší pravděpodobností zotaví bez jakýchkoliv trvalých následků. Dalšímu užívání marihuany bych se ale na jeho místě raději vyhnul.
Za online poradnu Jarda Vacek
29.12.2020 - Kanabinoidni hyperemeticky syndrom Dobrý den, přítel trpí kanabinoidnim hyperemetickym syndromem, který se vyznačuje velkými bolestmi břicha a zvracením. Přestal užívat marihuanu, potíže se zhoršily avšak díky vysazení by po nějaké době měly odeznít. Momentálně je to ale k nevydržení. Muž tráví celé dny i noci ve sprše pod horkou tekoucí vodou, to jediné mu přináší trochu úlevu, ale ani to moc nepomáhá. Nemáte prosím radu, co by mohlo trochu zmírnit tyhle intenzivní bolesti? Je to velmi náročné i pro mě. Předem děkuji za jakýkoliv konkrétní tip. (Lékaři neví, nesetkali se s tím, syndrom není moc prozkoumán, na internetu jsou o něm asi jen 3 články)
Dobrý den,
Děkujeme Vám za dotaz. Přestože stav Vašeho přítele může být zapříčiněný užíváním marihuany, které by mohlo spadat do problematiky adiktologie, je v současné době nejvhodnější situaci řešit se somatickými lékaři a nejlépe s gastroenterologickou specializací. Ve velkých a fakultních nemocnicích je vyšší pravděpodobnost získat adekvátní informace, neboť tamní lékaři se mohou setkávat s pacienty s nejrozličnějšími diagnózami. Dále je možné přemýšlet o využití možnosti péče na některé z psychosomatických klinik. Ve chvíli podchycení akutního somatického stavu je možné přemýšlet o adiktologické péči.

S přáním pěkného dne,
Jandáč
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 8 15 22 29 34 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky