Marihuana

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 5 8 15 22 29 34 » Na konec
22.04.2021 - Pritel a zavislost Dobry den, zacala jsem zit s pritelem ktery jiz 10 let uziva marihuanu pred spanim. Pracuje na smeny a po nocni smene mel problemy usnout. Takze i kdyz kouri 1x denne pred spanim tak ho to stejne ovlivnuje. Nema trpelivost, je cholericky. Uz jsem mu rekla ze to nezvladam, takze se pokusi s tim neco delat a proste ji prestat uzivat. Vim ze to nebude lehke, nebude dobre spat ale ja doufam ze se to povede a ze se z neho stane klidnejsi clovek. Cim ho mam podporit? Cekam ze ted mozna bude jeste vic cholericky. Diky
Dobrý den,

Děkujeme Vám za Váš dotaz. Příběh, který popisujete, není vůbec výjimečný a mnoho našich klientů a pacientů s takovou příčinou užívání THC přichází. Z Vaší zprávy vyplývá, že se přítel rozhodl se svým problémem pracovat. Určitě bych doporučoval vyhledat pomoc v adiktologické službě, např. v adiktologické ambulanci. V adiktologické terapii by mohl najít podporu pro zvládání nežádoucích stavů a nespavosti. Pokud by byla potřeba, mohl by využít v adiktologické službě také podporu lékaře v léčbě případných přidružených poruch.

S pozdravem,
Tomáš Jandáč
01.02.2021 - Závislost Dobrý den, již 8 let (od 15) užívám marihuanu téměř každý den. Během té doby jsem měla nejdelší obodbí bez trávy něco přes 3 měsíce. Žádné zlepšení čehokoliv jsem nepozorovala, tak jsem se k užívání vrátila. I přes to jsem se ale rozhodla, že bych se závislosti chtěla zbavit. Zároveň však vím, že chci trávu rekreačně kouřit celý život, ale v minimálním množství a nepravidělně. Hlavně bych se na ní chtěla psychicky neupínat při úzkostech, depresivních stavech a umět relaxovat i bez ní.
Mou otázkou tedy je, jeslti je vůbec možné se závislosti zbavit s tím, že v užívání chci i posléze (po postupném odvyknutí a dělší pauze, abych se v tom utvrdila) pokračovat? Nebo je to podobné jako u alkoholu, tudíž je velmi rizikový relaps? Velice děkuji za odpověď.
Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Ano, závislosti je možné se zbavit. To, co popisujete, pojmenováváme kontrolované užívání, které však člověk nemusí zvládat. Denní užívání se nedá považovat za kontrolované užívání, frekvence je moc vysoká a potenciální rizika jsou velké. Doporučuji Vám toto konzultovat s adiktologem. Zde zasílám mapu pomoci, na které lze vyhledat zařízení vyhovující Vašim podmínkám: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/.
S pozdravem a přáním pevných sil, Kateřina Rokosová
Na začátek « 1 2 3 4 5 8 15 22 29 34 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky