Marihuana

Položit dotaz

Na začátek « 1 7 13 15 16 17 18 19 20 21 25 29 » Na konec
04.06.2016 - Marihuana Dobrý deň minulý týždeň som mal trávu (a aklohol) na party a mal som práznaky ako keby som bol v tunely a nebol som schopný vnimat okolie to som vnímal len ak som sa veĺmi sústredil. Po týždni sa stále cátim divne, nemyslim ze mam depersonalizaciu alebo derealizaciu len mam problém sa sústredit a mám zhorsené periférne videnie a reflexy. Je to niečo vážne? Pripadne budom môcť ešte huliť?
Dobrý den,
je dobře, že sledujete, co s Vámi marihuana dělá. Konopné drogy patří mezi halucinogeny a jejich účinky jsou narozdíl od tlumivých či stimulačních drog hodně podmíněné aktuální situací a osobností uživatele, proto mohou být velmi individuální. Marihuana má velký vliv na pozornost, zužuje ji a zintenzivňuje, ale znesnadňuje její záměrné zaměření, takže problém se soustředěním může vycházet jednak přímo z jejích (přetrvávajících) účinků, jendak také z toho, že intoxikace je pro organizmus celkově velmi zátěžovou situací, obzlášť při kombinaci více návykových látek, a zátěž prostě vyčerpává, jsme unaveni a při únavě se hůře soustředíme. Marihuana může navíc narušuvat normální spánkový rytmus, takže je k znovunabytí sil potřeba delší spánek. Neurologické účinky konopných drog jsou velmi významné a mají své využití i v medicíně, ale zatím se nedá říct, že by byly 100% prozkoumané - zhoršené periferní vidění a reflexy mohou být opět přetrvávajícími účinky akutní intoxikace a únavy. Doporučuji Vám s užíváním marihuany a dalších drog (včetně alkoholu) na nějakou dobu přestat, nepříjemné stavy by měly odeznít, a pokud ne, vyhledejte pomoc lékaře a nezamlčujte před ním skutečnost, že jste užil marihuanu a že si myslíte, že to s tím může souviset.
Na otázku, zda budete moct ještě užívat marihuanu, nedokážu odpovědět. Pokud Vám její další užití následně přinese tytéž nepříjemnosti, pravděpodobně Vám to za to už nebude stát. Přeju Vám, ať časem objevíte, že existují i jiné, méně rizikové způsoby, jak si udělat dobře.
A díky za dotaz,
Jarda Vacek
02.12.2015 - marihuana Dobrý den před dvouma dny jsem vykouřil celkem dost marihuany najednou .. začal jsem mít pocit píchání u srdce a nedostatku dechu. Dnes jsou to dva dny a mám zvýšený puls srdce a takové lechtání a třepání prstů pravé ruky. Mohlo by jít o předávkování ? děkuji za odpověd.
Dobrý den,
účinky marihuany mohou mít u různých osob a v různých situacích různou podobu. Z těch tělesných není píchání u srdce a nemožnost nadechnout se ničím výjimečným, obzvlášť při vysokých dávkách. Tyhle pocity taky často doprovází úzkost až panika (extrémní strach o sebe sama), který je pro předávkování typický. Pokud by Vaše srdce tlouklo rychleji ještě nějakou dobu a pocity v ruce by byly nepříjemné, doporučuji vyhledat pomoc lékaře a nezamlčovat před ním skutečnost, že jste před pár dny užil větší množství marihuany. Zároveň Vám doporučuji s užíváním marihuany a dalších drog (včetně alkoholu) na nějakou dobu přestat, nepříjemné stavy by měly odeznít, pokud tedy souvisí s užitím drogy.
Díky za dotaz a přeju, ať je Vám lépe
Jarda Vacek
Na začátek « 1 7 13 15 16 17 18 19 20 21 25 29 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s COVID-19 jsou zrušeny veškeré skupinové aktivity včetně prostoru pro rodinné příslušníky. Děkujeme za pochopení, tým adiktologické ambulance