Marihuana

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 8 15 22 29 34 » Na konec
12.05.2021 - Závislost na konopí Dobrý den, koupila jsem si mastičku na menstruační bolesti. Skládá se z bambuckého másla a konopí. Chci se zeptat, jestli je možné, že bych si postupem času vybudovala na konopí závislost, pokud bych mast používala jednou za měsíc.
Také se bojím, aby si tělo na konopí příliš nezvyklo, a kdybych někdy potřebovala ulevit od ještě horších bolestí, už by konopí nepomáhalo. Je to možné, nebo si takhle závislost nevybuduju?

Moc děkuji
Dobrý den,
děkujeme za dotaz, je dobře, že nad tím uvažujete. Marihuana je droga, na které může vzniknout psychická závislost. Závislostní potenciál se může projevit po její dlouhodobější konzumaci, kouřením nebo například inhalací. Na mastičce by závislost vznikat neměla, pokud ji používáte vně. Dlouhodobým užíváním je možné, že se účinky masti můžou snižovat. Doporučila bych navštívit fyzioterapii či Vašeho obvodního lékaře a poradit se, jak Vaše obtíže řešit i jinou cestou.
Za adiktologickou ambulanci, Kateřina Rokosová
05.05.2021 - Marihuana Dobrý den, je mi 30 let a marihuanu kouřím už 15 let. Mám manžela a dvě děti. Před 4 lety ji se mnou začal kouřit i manžel. Kourime ji pouze večer před spaním, pěstujeme si vlastní.
Po letech to ona nás rodina ví a nějak nám naše matky začaly tlouct do hlavy,ať přestaneme. A my vlastně chceme přestat,ale ne tak úplně. Jsme zodpovědní lidé, vlastníme několik nemovitosti, manžel dost vydělá. Je na nás spoleh,s dětmi jsme denně venku. Sporrujeme, jezdíme na výlety a dovolené. Nic nezapomínáme, protože si všechno píšeme
Můj dotaz zní. Když ji kouřím tolik let, může ještě přijít změna osobnosti? Že ztratím chuť do života,do práce,nebude na mě spoleh,budu furt naštvaná... Zatím nic takového nemám.. děkuji za odpověď.
Dobrý den,
je dobře, že nad následky dlouhodobého užívání marihuany přemýšlíte dopředu. Konopné drogy patří mezi halucinogeny a jejich účinky jsou na rozdíl od tlumivých či stimulačních drog hodně podmíněné aktuální situací a osobností uživatele, proto mohou být velmi individuální. Dlouhodobé užívání marihuany zhoršuje paměť a koncentraci, marihuana může také vyvolat úzkostný či psychotický stav, který může přetrvávat i po vymizení účinků. Může přivodit silné psychické obtíže. Marihuana také může provokovat dosud skrytou duševní poruchu. Každý člověk je v tomto jedinečný a každý mozek funguje trochu jinak. Nejde jednoznačně říct, zda se u Vás někdy Vámi popsané účinky projeví nebo ne. Toto se nedá vyloučit v žádném věku.
Přikládám mapu pomoci, kde můžete vyhledat odbornou pomoc a poradit se, například s adiktologem, v případě zájmu o redukci užívání marihuany či abstinence od ní: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
S pozdravem,
Kristýna Šatochinová a Kateřina Rokosová
Na začátek « 1 2 3 4 8 15 22 29 34 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky