Marihuana

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 7 13 19 25 26 » Na konec
01.10.2019 - marihuana Dobrý den.Syn pro svoji spotřebu pěstuje marihuanu. Mají dceru 15 měsíců. Ta se mezi vzrostlými kytkami běžně pohybuje. Teď syn rostliny začal sušit v bytě. Né přímo kde vnučka spí, ale stejně je celý byt intenzivně vůní (smradem) prosycen. Může být toto pro vnučku nebezpečné?
Děkuji děda
Dobrý den,
pokud by rostlinný materiál vnučka pozřela, což je nepravděpodobné (není to nic chutného ani běžně jedlého), může dojít k předávkování, které ale není život ohrožující. Vůně rostliny nebo pouhý dotek žádnou intoxikaci nezpůsobuje.
Jiná věc je, zda to na ni nezanechá spíše dlouhodobější, řekněme sociální, následky tím, že bude považovat marihuanu za něco běžného a její užívání za normální nebo dokonce žádoucí. To je ale asi obdobný problém jako v rodinách, kde dospělí doma běžně mají a v přítomnosti dětí konzumují pivo, víno nebo destiláty. Také to nejsou z hlediska drogové prevence ideální podmínky pro výchovu dětí, navíc v takovém prostředí hrozí předávkování s velmi vážnými následky.
S pozdravem
Jarda Vacek
08.09.2019 - Marihuana Dobrý den, je mi 30let a užívám marihuanu asi 15let posledních 10 let kouřím marihuanu každý den 2-3g denně. Živím se 5let jako OSVČ vedu malou firmu o 6 zaměstnanců mám dobře fungující rodinu,tímto se nechci chlubit jen poukázat že mě v ničem marihuana neomezuje spíš naopak. Ale!! Už asi půl roku mám problém s strávením jakéhokoliv jídla. něco sním, zakouřím marihuanu třeba po půl hodině a začne takový nepříjemný tlak na žaludku pak přijde pálení žáhy a nafouknutí se. Musím vše vyzvracet. Po vyzvracení přijde okamžitá úleva chuť a klidně bych se mohl zase najíst. Za půl roku šla má váha o 8kg dolů. Nikdy jsem neměl s marihuanou problémy jak zdravotní tak psychické ale tohle je dost blbé. Asi bych potřeboval poradit a s někým si promluvit jestli to vážně může být z marihuany. Mám mnoho dobrých kamarádů a jim se nic takového neděje. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
Ačkoliv reakce na užití drogy bývá individuální, tedy celkem rozdílná u různých osob, jakákoliv změna v průběhu intoxikace u téhož uživatele během kariéry užívání značí, že se děje něco neobvyklého. Ať už na tělesné nebo duševní rovině.
To nejjednodušší, co Vám mohu poradit, abyste zjistil, zda to má něco společného s užíváním marihuany, je to, abyste na nějakou dobu s užíváním přestal. Pokud obtíže pominou, asi to bude jasné. Zároveň Vám určitě detoxifikace od marihuany nikterak zdravotně neuškodí, spíš naopak. Trochu se ale obávám, že to pro Vás nebude tak úplně snadné. Pokud kouříte již několik let denně popisované dávky, budete mít pravděpodobně návyk, který nebude snadné překonat. A to i navzdory tomu, že se domníváte, že Vás marihuana v ničem neomezuje. Pak by Vám mohla pomoct odborná podpora adiktologické ambulance.
Jestli se ale Vaše potíže budou vyskytovat i bez užití marihuany, je na místě vyhledat lékaře a poradit se s ním. To, co popisujete, je celkem neobvyklé, a obávám se, že to bude spíš projevem nemoci v trávicím traktu, než jen důsledkem stresu nebo napětí na psychické rovině.
Doporučuji to nepodceňovat a držím palce, ať vše dobře dopadne.
Jarda Vacek
Na začátek « 1 2 3 4 7 13 19 25 26 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké bez objednání je pravidelně každou středu v 15:00. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Těší se pracovníci ambulance