Tabák

Tyto dotazy se týkají tabáku.

Položit dotaz

26.03.2013 - hromadění věcí Dobrý den, zajímalo, kam se může obrátit člověk, který by rád změnil svoje chování spojené s nadměrným hromaděním věcí.
Děkuji
Dobrý den,
zkuste vyhledat pomoci klinického psychologa nebo psychologa.

s pozdravem

Petra Vondráčková
23.03.2013 - Závislost na jídle??? Dobrý den, mám pocit že jsem závislý na jídle. Jsem 23-letý student, prakticky každý den sportuju, jsem neustále v pohybu, celý den se víceméně nezastavím. K tomu se snažím dodržovat zdravý životní styl, nekouřím, téměř nepiju alkohol, zdravou stravu dodržuju tak na 99% a to jak složením, tak pravidelností. A přesto se u mě jednou za čas objevují stavy, kdy mám naprosto neuvěřitelnou chuť na jídlo. Jsem schopný sníst vše co doma najdu. Pak mi bývá samozřejmě těžko a dostavují se i výčitky. Nepřejídám se nezdravýma věcma, ale problém je v množství. Máte s tím už nějaké zkušenosti? Můžete mi nějak poradit, jak se toho zbavit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

někdy může nadměrná chuť na jídlo způsobena potřebou jídlem regulovat nějaké nepříjemné emoce, které člověk zažívá nebo to ve vašem případě může být reakce na nadměrné dodržování zdravého životního stylu. Pokud byste chtěl své chování více zmapovat doporučuji si obrátit na odborníka se vzděláním v klinické psychologii nebo psychoterapii.

s pozdravem

Petra Vondráčková


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké bez objednání je 20. 2. zrušen. Od dalšího týdně opět pravidelně každou středu v 15:00. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Těší se pracovníci ambulance