Tabák

Tyto dotazy se týkají tabáku.

Položit dotaz

10.01.2015 - sms a chat Dobrý den,
můj partner, 36 let vyhledává neustálou komunikaci s ženami formou sms nebo chatu. Komunikace se týká čehokoliv a je i směřována na erotiku. Jedná se o ženy z různých seznamek, popřípadě jeho známé. Jsme spolu ve vztahu 4 roky a tímhle způsobem jsme se i seznámili. Označila bych náš vztah i jeho vztah k mým dětem z prvního manželství moc pěkný. Pokaždé když na něco přijdu je to samé "divadlo" jak toho všeho nechá , slizičky, sliby apod. za pár měsíců jsme opět na začátku. Snažila jsem se s ním o všem promluvit, chtěla jsem znát i jeho erotické fantazie a byla ochotná věcem, jenž budou pro mne přijatelné přizpůsobit náš život. Bohužel jsme ale nedospěli k ničemu co by ve vztahu neměl. Tedy snad až to, že by si se smou rád vyměnil během pracovní doby pár erotických sms. Což určitě není až tak velký problém.Na tomhle člověku mě hodně záleží, po jeho boku je mě moc fajn a opravdu jsem schopná označit vztah jako bezchybný...až tady na tohle. Připadá mě jako muž dvou tváří. Úžasný , skvělý, milující...jak pro mě v reále, tak pro ostatní ženy formou písma...Nechci akceptovat, že si pořídí druhý telefon a v práci nebo po příchodu domu s někým potají chatuje a píše mu pěkné písmenka.Nevím jak dál. V tuhle chvíli jsem ukončila vztah,ale cítím jak moc mě chybí...jen už nemám energii tohle vše dál snášet. Jsem z jeho slibů unavená, zklamaná, znechucená. Jsem odhodlaná tenhle problém řešit u psychologa společně s ním, on souhlasil. Vždy mám pocit, že chce pro záchranu vztahu udělat maximum...ale nikdy to nevydrží dlouho.
Dobrý den,
děkuji Vám za Váš dotaz. Jestli jsem to pochopila dobře, vadí Vám partnerovo dopisování si s jinými ženami, což je pochopitelné, nejde o žádnou maličkost. Nemohu takto na dálku objektivně posoudit, zda se u něho jedná o závislostní chování nebo jiný problém. Váš nápad společné návštěvy psychologa, je myslím velmi dobrý první krok k řešení Vaší situace - doporučuji vyhledat spíše klinického psychologa a/nebo psychoterapeuta. Je potřeba se připravit na to, že bude potřeba více než jedna návštěva, změna v partnerovo chování, ale i ve Vašem vztahu bude pravděpodobně vyžadovat delší práci a úsilí od Vás obou. Mezitím můžete ale hodně času věnovat sama sobě i dětem, nalézt činnosti, které Vám zpestří dny a pomohou překonat smutek při odloučení. Přeji Vám, aby se Vaše situace co nejlépe vyřešila.

Gabriela Vedralová
26.01.2014 - ortorexie a patologická závislost na sportu Dobrý den,
mám 17 letou dceru, studující na osmiletém gymnáziu. Ve škole studuje na samé jedničky. Od dětství se u ní projevují rysy obsedantně kompulzivní psychosy. Měla období, kdy se neustále myla ruce, jindy plivala- zdůvodňovala to tím, aby se jí něco špatného nedostalo do úst, nestále před spaním smrkala...Vždy to přešlo a začalo něco dalšího.
Nyní za cca rok zhubla 17kg. Měla 67kg při výšce 177cm, nyní váží 50kg. Po zdravotní stránce vč vyš. štítné žlázy je v pořádku.
Začala jíst extrémne zdravě. Jí min. 5x denně, ale nejí čokoládu, slabkosti, nic mastného.. Místo čokolády nebo zákusku si vezme raději sušené ovoce, slaký tvaroh, jogurt.... Já vím, že takhle se jíst má, ale kdyby nešla tolik váhou dolů. Od mala vždycky sportovala. Nyní ale cvičí každý den. 3x týdně chodí na trénink volejbalu, který hraje, ale jinak zbývající dny každý den chodí na nějaké cvičení- Jumpung, zumbu, piloxing,.. nebo aspoň chodí běhat. Když má pocit, že cvičení je méně náročné, má obavu, že měla málo pohybu.
Poslední dobou je i velmi psychicky labilní- pokud nemá možnost sportu( zruší ji cvičení...), nebo ji vnucuju něco ,, nezdravého" k jídlu, hned se rozbrečí,. Sama to vnímá jako velký problém. Ani ne cvičení, ale hlavně jídlo a hlavně váhový úbytek. Sama tvrdí, že stávající vzhled ji nevyhovuje, tvrdí, že je ,, hnusná", ale režim jídla ani cvičení nedokáže změnit.
S kamarádkami chodí tak do kina, nechodí na diskotéky, nemá přítele. Nevím, jak k ní přistupovat. Jestli na ní mám být přísná, cvičení ji zakázat...nebo ji nutit jíst ..Snažím se s ní o tom hodně hovořit, hledáme společně jídelníček, který vyhovuje....
Poraďte prosím , jsem z toho nešťastná, mám o ni obavy, nevím, jak to vyřešit.
Děkuju I.
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.
Z toho, co jste nám napsala, by se mohlo jednat o problémy poruchu příjmu potravy, které mohou být důsledkem nějakého jiného dceřina trápení. Určitě Vám nedoporučujeme dceři něco zakazovat. Pokuste se s ní o tom promluvit, a vezměte ji, v místě bydliště ke klinickému psychologovi. A nebo: http://psychiatrie.lf1.cuni.cz/centrum-pro-diagnostiku-a-lecbu-poruch-prijmu-potravy
Na tomto odkazu najdete informace a kontakt, na který se můžete obrátit a domluvit si i s vaší dcerou schůzku.
Věříme, že vše dobře dopadne. Mějte se hezky a hodně štěstí.
S pozdravem Antošová Iva a Marta Srpová.


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké bez objednání je pravidelně každou středu v 15:00. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Těší se pracovníci ambulance

Zapojte se do studie odvykání kouření s mobilní aplikací. Více informací na: www.bit.ly/studiekoureni