Tabák

Tyto dotazy se týkají tabáku.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 5 9 13 14 15 16 17 18 » Na konec
21.01.2013 - playstation dobrý den,mám přitele a přijde mi,že je závislý na playstationu. Hraje ho každý den,když přijde z práce a pak ještě večer,když přijde z tréninku,o víkendech ani nemluvím..je schopný u toho sedět celý dny.. Pořád se kvůli tomu hádáme a už nevím,co mám dělat? po zlym ani po dobrym to s ním nejde..Poradíte mi prosím?
Dobrý den,
v první řadě je třeba říct, že zatím máte problém Vy a ne Váš přítel. Změna jeho chování je podmíněna tím, že si uvědomí, že má problém on. To je vlastně základní úskalí terapie všech závislostí - pokud závislý problém nepociťuje, nemá motivaci své chování měnit. Výčitky a hádky mohou situaci změnit jen stěží, závislý buď závislost popírá nebo se omlouvá a slibuje, ale oboje vyjde na stejno - dlouhodobě se nic nemění a závislé chování se vrací.
Dát jednoduchou radu touto písemnou formou je velmi obtížné, situace Vašeho vztahu je jedinečná a komplexní, stejně jako není možné všechny detaily vypsat do otázky, není možné všechny eventuality obsáhnout v odpovědi.
Vy jste tou, kdo ve vztahu trpí, a zároveň tou, která žádá pomoc a podporu, moje doporučení je tedy pro začátek jednoduché - vyhledejte psychologa či terapeuta osobně. Pomůže Vám najít odpověď na otázky, co od partnera či od vztahu jako takového očekáváte, a co jste ochotna pro to udělat či obětovat. Rozhodnout pro tu či onu cestu se musíte sama. Není nutné se partnerským životem protrápit. To neberte jako radu k rozchodu, nicméně někdy může být tím nejlepším řešením. Pokud Vám na partnerovi záleží a chcete mu být užitečná, neměla byste se sama zničit. Zhroucená, naštvaná či uražená mu nepomůžete. K mobilizaci Vašich sil Vám může rozhovor s terapeutem pomoci.
Přeju Vám, ať Vaše odhodlání vydrží a Vy se doberete pro Vás šťastného řešení.
S pozdravem
Jarda Vacek
23.05.2012 - Závislost na lécích Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se věnujete také závislosti na lécích proti bolesti. Existuje k tomuto tématu nějaká literatura? Je smutné, když se všichni lékaři tváří, že něco takového neexistuje a předepíší vám téměř cokoliv a v jakémkoliv množství. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den,
souhlasím s Vámi, že problematika lékových závislostí je velmi často opomíjena, ačkoli je stejně závažná jako jiné závislosti. Bližší informace a další zdroje o závislosti na lécích naleznete např. na http://www.benzo.cz/clanky/Uvodni-stranka.html
Pokud budete mít další dotazy neváhejte se obrátit na naši poradnu.
S pozdravem Nováková
Na začátek « 1 5 9 13 14 15 16 17 18 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky