Tabák

Tyto dotazy se týkají tabáku.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 5 9 10 11 12 13 14 15 17 18 » Na konec
26.01.2014 - ortorexie a patologická závislost na sportu Dobrý den,
mám 17 letou dceru, studující na osmiletém gymnáziu. Ve škole studuje na samé jedničky. Od dětství se u ní projevují rysy obsedantně kompulzivní psychosy. Měla období, kdy se neustále myla ruce, jindy plivala- zdůvodňovala to tím, aby se jí něco špatného nedostalo do úst, nestále před spaním smrkala...Vždy to přešlo a začalo něco dalšího.
Nyní za cca rok zhubla 17kg. Měla 67kg při výšce 177cm, nyní váží 50kg. Po zdravotní stránce vč vyš. štítné žlázy je v pořádku.
Začala jíst extrémne zdravě. Jí min. 5x denně, ale nejí čokoládu, slabkosti, nic mastného.. Místo čokolády nebo zákusku si vezme raději sušené ovoce, slaký tvaroh, jogurt.... Já vím, že takhle se jíst má, ale kdyby nešla tolik váhou dolů. Od mala vždycky sportovala. Nyní ale cvičí každý den. 3x týdně chodí na trénink volejbalu, který hraje, ale jinak zbývající dny každý den chodí na nějaké cvičení- Jumpung, zumbu, piloxing,.. nebo aspoň chodí běhat. Když má pocit, že cvičení je méně náročné, má obavu, že měla málo pohybu.
Poslední dobou je i velmi psychicky labilní- pokud nemá možnost sportu( zruší ji cvičení...), nebo ji vnucuju něco ,, nezdravého" k jídlu, hned se rozbrečí,. Sama to vnímá jako velký problém. Ani ne cvičení, ale hlavně jídlo a hlavně váhový úbytek. Sama tvrdí, že stávající vzhled ji nevyhovuje, tvrdí, že je ,, hnusná", ale režim jídla ani cvičení nedokáže změnit.
S kamarádkami chodí tak do kina, nechodí na diskotéky, nemá přítele. Nevím, jak k ní přistupovat. Jestli na ní mám být přísná, cvičení ji zakázat...nebo ji nutit jíst ..Snažím se s ní o tom hodně hovořit, hledáme společně jídelníček, který vyhovuje....
Poraďte prosím , jsem z toho nešťastná, mám o ni obavy, nevím, jak to vyřešit.
Děkuju I.
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.
Z toho, co jste nám napsala, by se mohlo jednat o problémy poruchu příjmu potravy, které mohou být důsledkem nějakého jiného dceřina trápení. Určitě Vám nedoporučujeme dceři něco zakazovat. Pokuste se s ní o tom promluvit, a vezměte ji, v místě bydliště ke klinickému psychologovi. A nebo: http://psychiatrie.lf1.cuni.cz/centrum-pro-diagnostiku-a-lecbu-poruch-prijmu-potravy
Na tomto odkazu najdete informace a kontakt, na který se můžete obrátit a domluvit si i s vaší dcerou schůzku.
Věříme, že vše dobře dopadne. Mějte se hezky a hodně štěstí.
S pozdravem Antošová Iva a Marta Srpová.
21.09.2013 - závisloust Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli existuje závislost na posílaní erotických SMS. Podle mě určitě, protože manželka to dělá již několik let a není schopná to ukončit. Vážně to narušuje náš vztah, který je v součastné době kvůli tomu kritiský.
Budu rád za odpověď, a pomoc.

Děkuji.
Dobrý den,
závislostní chování se může vyskytnout prakticky na kterékoliv lidské činnosti, která s sebou přináší pozitivní prožitky, takže i na posílání erotických SMS.

s pozdravem

Petra Vondráčková
Na začátek « 1 5 9 10 11 12 13 14 15 17 18 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky