Tabák

Tyto dotazy se týkají tabáku.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 5 8 9 10 11 12 13 14 17 18 » Na konec
13.01.2015 - pyrotechnika Dobrý den,
synovec - 13,5 let v období posledních 2 měsíců denně odpaluje nějaké petardy a obdobné pyrotechnické výrobky. Něco si i sám připravuje podle návodů na internetu. Mysleli jsme si, že v období po Silvestru ho to přejde, ale pokračuje to stále. O tom, jak se těší, až se začne v obchodech prodávat pyrotechnika, mluvil už od léta. Nevíme, zda to brát jako pubertální úlet nebo už nějakou závislost. Kam bychom se mohli obrátit o pomoc?
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Myslím si, že u chlapců tohoto věku je odpalování petard běžná zábava, i při delším trvání nemusí jít o pyromanii, či nějakou formu závislosti. Nicméně je třeba stanovit a domluvit společně určité hranice, které by synovec měl respektovat – zejména kvůli jeho bezpečnosti, ale i respektování ostatních. V případě, že by toto opatření nefungovalo a jeho záliba by zasahovala i do školního prospěchu a jiných povinností chlapce, můžete se případně obrátit na Vašeho školního psychologa nebo na pedagogicko-psychologickou poradnu v Olomouci. S pozdravem

Karolína Tauchmanová
10.01.2015 - sms a chat Dobrý den,
můj partner, 36 let vyhledává neustálou komunikaci s ženami formou sms nebo chatu. Komunikace se týká čehokoliv a je i směřována na erotiku. Jedná se o ženy z různých seznamek, popřípadě jeho známé. Jsme spolu ve vztahu 4 roky a tímhle způsobem jsme se i seznámili. Označila bych náš vztah i jeho vztah k mým dětem z prvního manželství moc pěkný. Pokaždé když na něco přijdu je to samé "divadlo" jak toho všeho nechá , slizičky, sliby apod. za pár měsíců jsme opět na začátku. Snažila jsem se s ním o všem promluvit, chtěla jsem znát i jeho erotické fantazie a byla ochotná věcem, jenž budou pro mne přijatelné přizpůsobit náš život. Bohužel jsme ale nedospěli k ničemu co by ve vztahu neměl. Tedy snad až to, že by si se smou rád vyměnil během pracovní doby pár erotických sms. Což určitě není až tak velký problém.Na tomhle člověku mě hodně záleží, po jeho boku je mě moc fajn a opravdu jsem schopná označit vztah jako bezchybný...až tady na tohle. Připadá mě jako muž dvou tváří. Úžasný , skvělý, milující...jak pro mě v reále, tak pro ostatní ženy formou písma...Nechci akceptovat, že si pořídí druhý telefon a v práci nebo po příchodu domu s někým potají chatuje a píše mu pěkné písmenka.Nevím jak dál. V tuhle chvíli jsem ukončila vztah,ale cítím jak moc mě chybí...jen už nemám energii tohle vše dál snášet. Jsem z jeho slibů unavená, zklamaná, znechucená. Jsem odhodlaná tenhle problém řešit u psychologa společně s ním, on souhlasil. Vždy mám pocit, že chce pro záchranu vztahu udělat maximum...ale nikdy to nevydrží dlouho.
Dobrý den,
děkuji Vám za Váš dotaz. Jestli jsem to pochopila dobře, vadí Vám partnerovo dopisování si s jinými ženami, což je pochopitelné, nejde o žádnou maličkost. Nemohu takto na dálku objektivně posoudit, zda se u něho jedná o závislostní chování nebo jiný problém. Váš nápad společné návštěvy psychologa, je myslím velmi dobrý první krok k řešení Vaší situace - doporučuji vyhledat spíše klinického psychologa a/nebo psychoterapeuta. Je potřeba se připravit na to, že bude potřeba více než jedna návštěva, změna v partnerovo chování, ale i ve Vašem vztahu bude pravděpodobně vyžadovat delší práci a úsilí od Vás obou. Mezitím můžete ale hodně času věnovat sama sobě i dětem, nalézt činnosti, které Vám zpestří dny a pomohou překonat smutek při odloučení. Přeji Vám, aby se Vaše situace co nejlépe vyřešila.

Gabriela Vedralová
Na začátek « 1 5 8 9 10 11 12 13 14 17 18 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky