Tabák

Tyto dotazy se týkají tabáku.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 7 10 13 » Na konec
27.11.2019 - Tabak Dobry den,
nejprve - dekuji za vasi existenci, poprve mam pocit, ze na to nejsem uplne sam.
Nechci se prilis rozepsat, byl by to roman. Zajima me, existuje-li moznost ustavni lecby tabakove zavislosti hrazena ZP? Nebo alespon tyden dva nejakutnejsiho detoxu nekde, kde nikdo nekouri, nesmrdi, kde nelze koupit tabak, kde vsichni chapou, ze mame vazny problem srovnatelny s heraky a snazime se s nim neco delat..

Dekuji za jakoukoli odpoved a jsem s pratelskym pozdravem...
Dobrý den,
děkujeme za zajímavý dotaz.
O tom, že by některé zařízení nabízelo možnost ústavní léčby závislosti na tabáku nebo alespoň pobytovou detoxifikaci, bohužel nevíme. Některé detoxy jsou nekuřácké, ale pacientům se závislostí nejsou primárně určeny.
Zkuste vznést dotaz na svou zdravotní pojišťovnu a případně požádejte svého ošetřujícího lékaře o indikaci k ústavní léčbě.
Předpokládáme, že jste již standardních možností specializovaných služeb využil, ale pro jistotu je zde ještě vyjmenujeme:
1) linka
https://www.bezcigaret.cz/

2) certifikované lékárny
https://www.lekarnici.cz/Pro-verejnost/Odborne-poradenstvi-v-lekarnach/Odvykani-koureni.aspx

3) centra Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku
http://www.slzt.cz/centra-lecby

4) národní web
https://www.koureni-zabiji.cz/

Přejeme, ať se Vám podaří závislost překonat, a budeme rádi, pokud dáte vědět, jak jste uspěl s pobytovou léčbou.
Adam Kulhánek a Jarda Vacek
31.10.2019 - Chci přestat kouřit Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Moc bych chtěla přestat kouřit. Jsem nemocná, prodělala jsem před lety CMP, léčím se s úzkostnou poruchou, agorafobii. Do toho mám rozvíjející se CHOPN. Vlastní silou to nezvládnu, mám strach o své zdraví, ale cigarety jsou bohužel silnější.
Dobrý den,
závislost na tabáku je jedna z nejúpornějších závislostí, které známe. Přestat není snadné, ale s dobrou motivací (strach o zdraví je dobrý základ) a současnými možnostmi podpory to dost dobře možné je.
Zkuste zavolat na Národní linku pro odvykání kouření 800 350 000 (https://www.bezcigaret.cz/) nebo navštivte dostupnou ambulanci v rámci Center pro závislé na tabáku http://www.slzt.cz/centra-lecby
S pozdravem
Jarda Vacek

Na začátek « 1 2 3 4 7 10 13 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké bez objednání je pravidelně každou středu v 15:00. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Těší se pracovníci ambulance