Tabák

Tyto dotazy se týkají tabáku.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 5 9 13 17 18 » Na konec
05.02.2022 - Tabák Dobrý den přestat kouřit přestával jsem třikrát a to 10 dní měsíc a dva a půl měsíce loni a letos používal jsem e cigaretu ego pod náplasti od Číňana anti smouk patch a sprej nicorete co jsem vydržel dva a půl měsíce tak jsem udělal chybu jedna neuškodí a už to jelo jako když jsem začal na čtyři davajky chci se zeptat mám použít i léky zbaví mě závislosti lépe?
Dobrý den,

Děkujeme za Váš dotaz. Rádi bychom Vás podpořili a připomněli, že je poměrně běžné, že se kuřákovi nepodaří odvyknout hned na první pokus. Mnohdy to zabere pokusů několik třeba i čtyři, nežli se to opravdu podaří. Existuje celá řada, jak si pomoci v rámci odvykání od kouření. Každý člověk je jiný, a tudíž potřebuje jinou péči a jiný postup při odvykání. Pokud bystě měl zájem, lze si zavolat na Národní linku pro odvykání, na tel. číslo 800 350 000. Na této lince pracuje odborně vyškolený tým konzultantů, kteří jsou schopni zmapovat Vaší situaci a poradit Vám, jakým způsobem dál postupovat (náplasti, spreje, léky aj.) Základní poradenství by Vám měli být schopni poradit také v lékárnách.

S pozdravem, za adiktologickou ambulanci Votavová & Rokosová
13.12.2021 - Preparáty k odvykací léčbě Dobrý den, můj partner by chtěl přestat kouřit. (Píšu za něj, protože je Rus) Doporučil jsem mu preparát Champix, ale zjistili jsme v lékárně, že byl plošně stažen z prodeje. Sám jsem s jeho pomocí před osmi lety přestal kouřit. Když jsme se prali na Defumoxan, tak jsme se dozvěděli informaci, že tento preparát není vhodný pro kardiaky. Partner má problémy se srdečním rytmem a bere preparát Kardiomagnil (překládám z ruského jazyka). Prosím o radu, jestli existuje pro mého partnera nějaká metoda, která by mu usnadnila přechod do abstinence. S pozdravem
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Přípravek Defumoxan by se určitě neměl používat, pokud máte poruchu srdečního rytmu. Další lék, který se v ČR využívá při léčbě závislosti na nikotinu je Bupropion (Wellbutrin SR, Elontril) - lék původně používaný při léčbě deprese. Je vydáván pouze na lékařský předpis, může jej předepsat každý lékař.

Dále přechod do abstinence usnadňují nikotinové náhražky (spreje, žvýkačky, náplasti…) - to by Vašemu příteli určitě mohlo pomoci. Pokud by se vyskytl nějaká situace, se kterou byste si nevěděli rady, doporučuji se obrátit na Národní linku pro odvykání kouření - https://www.koureni-zabiji.cz/narodni-linka-pro-odvykani-koureni/.

Přeji hodně štěstí,

Denisa Vajdlová
Na začátek « 1 2 3 4 5 9 13 17 18 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky