Jiné závislosti, závislosti na procesu

Položit dotaz

Na začátek « 1 4 6 7 8 9 10 11 12 » Na konec
23.12.2016 - závislost na sexu Dobrý den,
vím už pár let o sobě, že mám více než častou chuť na sex. Je mi 25 let a už ani nespočítám kolik sem měla sexuálních partnerů. Před pár lety jsem začala chodit s klukem, ale podváděla jsem ho. A odůvodňovala sem si to sama sobě čímkoliv abych neměla výčitky. Často masturbuji,ale stejně mi to nestačí a náš vztah ztroskotal na mé chuti na sex. Myslím na sex u všeho. Začala jsem hrát i hokej, kde sem se unavila a na chvíli to pomohlo. Ale po nabrání lepší fyzické kondice a pod. to bylo vše při starém. Tentokrát sem si našla partnera, na vše sem ho dopředu upozornila. Jak to mám, že to vyžaduji často, nejlépe každý den minimálně jednou, ale stejně že každý den masturbuji. A to minimálně přes spaním, abych usnula. Pokud sex nemám, jsem nervózní, protivná, občas se klepu a je to se mnou k nevydržení. Ač byl nadšený, že má sexuchtivou holku. Opět mi to skřípe kvůli sexu. Nechci o toho kluka přijít a chci něco se svým problémem dělat. Miluji sex, ale myslím, že potřebuji pomoc. Léčím sexem vše. Úzkost, nezdar, když se necítím ve své kůži, alespoň onanuji. Teď je to minimálně 2-3 denně. A musím mít minimálně 3-5 oragsmů. Jinak nejsem uspokojena a nemohu usnout. Proto prosím, nevím co mám dělat. Jestli mě někam odkážete, či mi pomůžete.
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz a za Vaši důvěru. Věřím, že mluvit o takovém tématu nemusí být zrovna lehké nebo příjemné.
Závislost na sexu je sama o sobě složitá věc, jedná se totiž o něco přirozeného, jako je např. potřeba jíst, pít, spát aj. Pomoci může odborný psychoterapeut, psycholog nebo sexuolog, který se zabývá sexuálními problémy. S tímto odborníkem se můžete dopracovávat do hloubky sebe sama a rozkrývat příčiny vašeho problému. Může to být také nějaká forma závislostního chování.
Odbornou pomoc můžete najít i zde: http://www.psychoportal.cz/ambulance-klinickych-psychologu

S pozdravem

Zuzana Očadlíková
30.09.2016 - Závislost na cukru Dobrý den,
jak zbavit syna (12 let) závislosti na cukru? Pokud je doma sám, zkonzumuje vše, co cukr obsahuje - vanilkový cukr, veškeré sladkosti, rafinovaný cukr jí lžičkou v neomezeném množství. Začínám o něj mít strach, domluvy nepomáhají, omezili jsme doma vše s cukrem, ale bez surového cukru se úplně v kuchyni neobejdeme.
Děkuji za pomoc.
Dobrý den,
Doporučila bych Vám to zkonzultovat s obvodním lékařem syna. Důležité je určitě množství cukru, které jí, protože může jít i o normální věc v rámci dospívání. Nicméně to nejsem schopná takto posoudit.
S pozdravem
Lenka Richterová
Na začátek « 1 4 6 7 8 9 10 11 12 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky