Gambling

Zodpovědné dotazy týkající se tématu patologického hráčství.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 8 15 22 29 31 » Na konec
17.02.2021 - gambling Dobrý den,
můj přítel se mi před třemi dny přiznal, že již dva roky hraje automaty na webových portálech Fortuny, Sazky aj. Máme dvouletého prcka, takže když začal aktivně hrát, já měla na starosti především mateřské povinnosti. Co je nejhorší, že tyto webové portály nabízí jakýsi bonus, kdy člověk nemusí vkládat reálné peníze do hry. Občas jsme tak hráli, že jsme těchto bonusů využívali. Celou tu dobu, když jsem ho viděla čučet do monitoru na střídající se obrázky v automatu jsem se ptala, zda jde o bonusovou hru. Dokonce frekvence bonusů seděla, že "chodily" dvakrát v měsíci. Myslela jsem si proto, že je vše tak, jak jsem byla "zvyklá". Omyl. Všechny hry, které měl spuštěné přede mnou, a hlavně ty, o kterých jsem nevěděla, byla za reálné peníze.... Reakce, které jsem tedy u hry viděla, byly reálné, ne jenom že to nechodí, že jsem nic nevyhrál.... Hrozný pocit vědět, že jsem asistovala při zrodu gamblingu :(
Shrnutí - napůjčoval si cca 600 tis přes různé bankovní i nebankovní půjčky. Všechny splácí tak, že ani u jedné není po splatnosti. Já si celou dobu myslela, že jeho příjem v práci není tak velky jaký doopravdy je, nicméně ted po zaplacení všech splátek mu zbyde na účtu dva tři tisíce... Účty na webových hazardních portálech si zmrazil, tedy nemůže vkládat finanční prostředky rok. Ukazoval mi to u dvou ze tří poskytovatelů. Tyto webové stránky chci ještě zablokovat, či zaheslovat, aby se na ně vůbec nedostal. Domluvili jsme se, že zbytek peněz který bude mít na své platební kartě mi bude posílat. Komunikace mezi námi bych řekla, že je zatim dobrá, . Už mu ale nevěřím. Vše co říká okamžitě kontroluji. Kontroluju mu mobil, účet, pc. Už z toho začínám být na hlavu. Máme hypotéku a úvěr, který je napsán na mě. Nemůžeme si dovolit vynechat žádnou splátku.
Nejlepší by bylo kdyby se dalo těch 14 půjček skonsolidovat do jedné. Jeho finanční poradce z jeho banky mu řekl, že to neumožní, jelikož má i nebankovní půjčky, a jelikož součet těch splátek je neúměrný k jeho výši přijmu.
Mám strach i on, až mu příští měsíc přijde výplata. Při komunikaci s ním mám dojem, jakoby bylo vše normální, že závislý není, jenom ujel (dva roky)... je ted odhodlaný něco s tím dělat. Bojím se té chvíle kdy mu cvakne a vše se zase změní a najde si způsob, jak opatření, které jsme provedli, by obešel. A mně tak znova lhal.
Dobrý den,

děkujeme za zprávu. Muselo být těžké nám napsat v tak tíživé a nelehké situaci. Popisujete vznik gamblingu u Vašeho přítele, který má teď dluhy. Ráda bych Vás podpořila v rozhodnutí, které jste udělala. Je moc dobře, že si přítel zablokoval účty a zbytek peněz posílá Vám. To je při závislostním chování velmi důležité a je nutné na tom trvat, aby přítel neměl tendenci volné peníze prohrát. Obecně se právní problematikou nezabýváme, ale pošlu Vám odkaz na právní poradnu, kde Vám ohledně sloučení dluhů nebo nejlepšího postupu určitě poradí, stačí tam napsat nebo zavolat. https://poradna.asociace.org/
Co se týče léčby a pomoci Vašemu příteli, tak v Ústeckém kraji je několik služeb, kde by přítel gambling mohl řešit, Doporučila bych návštěvu adiktologické ambulance, kde s ním situaci proberou a nastaví léčebný plán, popřípadě mu doporučí vhodnější zařízení. Zde posílám odkaz, na kterém si zadáte kraj a služby Vám vyjedou. https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=3&r=13&d=&c=#result
Pokud je přítel léčbě nakloněný, jak píšete, tak je vhodné toho využít, aby co nejdříve získal náhled na celou situaci.

Držíme pěsti
Lucie Kršková
06.02.2021 - Kamarád Gambler Dobrý den. Můj kamarád hraje počítačové hry, kde otevírá bedny v csgo. Má s tím obrovské problémy a prodělává na tom stovky eur. Prosím o radu.. Opravdu už nevím, co s ním, a mám o něj strach.
Dobrý den,
je skutečně možné, že se jedná o závislost na pomezí závislostního chování na internetu a gamblingu. Pokud o něj máte strach, měl byste mu to říct. Možná jste zatím jediný, kdo to ví, a to znamená, že jste taky jediný, kdo se může pokusit jeho chování změnit ještě předtím, než dojde k velkým ztrátám a souvisejícím problémům. Pokud si kamarád zatím neuvědomuje nebo nepřipouští své problémy, případně je nespojuje s hazardem, může vyjádření Vašich obav vnímat jako útok a reagovat podrážděně. Konfrontace je ale v počátku řešení závislostního problému nezbytná. Není to příjemné, ale vyhýbání se tomu vede jen k zakrývání podstaty problému. Malá "facka" teď je lepší než dluhy a zničené vztahy na celý život. Samozřejmě to zpočátku může narušit Váš vztah, ale opravdové přátelství předpokládá upřímnost a ochotu něco obětovat, tak se tomu konfliktu nevyhýbejte. Zkuste také zvážit, koho dalšího byste mohl přizvat k řešení jeho problému - zda to v jeho zájmu říct např. jeho rodičům. Pokud existuje někdo, komu na něm záleží, vytvořte spolu koalici a koordinujte svůj postup. Pokud se vám společně podaří kamaráda přimět k tomu, aby se pokusil své chování změnit, doporučte mu návštěvu adiktologické ambulance, tam pracují odborníci se zkušenostmi s překonáváním takových problémů.
Přeju pevné nervy a dobrý konec.
Za online poradnu Jarda Vacek
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 8 15 22 29 31 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky