Gambling

Zodpovědné dotazy týkající se tématu patologického hráčství.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 8 15 22 29 31 » Na konec
22.04.2021 - Přítel je gambler Dobrý den,
Přítel je gambler. Absolvoval 4 měsíce v léčebně.
Stále byl omlouvám ze to byla jen mlada nerizbaznost ve 20ti letech ...
jsme spolu 4 roky. Před půl rokem “ujel” - přiznal ze sázel, napujcoval si 200k.
Vše jsem ihned řešila .... zaplatilo se to
A zjistila jsem ze si občas dá pervitin ...
už nevěřím ani slovu co rekne
Kazdy den mám strach ze nebudou na ucte peníze. Ze si něco dá a prohraje ...
Zároveň mi stále tvrdí ze není závislý na drogách - ze je to pro zábavu občas
Ja na nem tento stav nepoznám
Poznala jsem jednou kdy jsem vše zjistila ..
Hledám pomoc pro sebe - začala jsem trpět asi uzkostmi? pokaždé když si vzpomenu na jakoukoliv věc tohohle tématu. Zrychlí se mi dech mám tlak na plicích / srdci, nemůžu spat motá se mi hlava proste zvláštní stav ... nikdy jsem to nezažila - je to šílene a opravdu hrozny pocit. Dá se tohle nějak resit ? Nebo je to jen nejsky jev mě citlivé povahy
Bojím se každé další lži a nevím jak odejit, protože ho miluju
Ale mám strach z těchto stavu ... například jsem vykourila krabičku cigaret ( jsem nekuřák )
A v podstatě si to uvědomila až za dva dny ...
2)Dobrý den,
Děkujeme za dotaz. Vyhledat pomoc pro sebe je jednoznačně skvělé rozhodnutí. Vaše situace musí být velmi psychicky náročná a určitě se můžou objevit úzkosti. Dobrou zprávou je, že na těchto stavech se dá pracovat s psychologem/psychoterapeutem nebo případně s psychiatrem. Doporučila bych Vám tedy vyhledat odborníka ve Vašem okolí.

Jelikož Vaše stavy jsou spjaty se závislostí Vašeho přítele, myslím si, že by Vám mohlo pomoci také navštěvování skupin pro rodinné příslušníky a blízké osoby závislých osob. Zde byste mohla mluvit o svých pocitech s lidmi, kteří se nachází v podobné situaci. Takovou pomoc můžete vyhledat na mapě pomoci, kterou spravuje Národní monitorovací středisko - https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/.

S přáním pěkného dne,
Denisa Vajdlová
17.04.2021 - Přítel gambler Dobrý den, nevím už kudy kam,tudíž to zkouším zde. Přítel měl v minulosti závislost na hazardu a drogách. Přišel VTOS a dostal se z toho. Venku začal normálně žít, pracovat, odolával pokušením.verila jsem, že to zvládne. Já se rozhodla začít s ním znovu,opustit všechno a všechny a zacit žít s ním, nový začátek. Přestěhovala jsem se do krásného bytu, krásné město, skvělá práce.jedine,co mi toto všechno zničilo je právě přítel.dostal se zpět do minulosti. Špatná společnost, lítání po venku, bitky,alkohol a hazard. Neustále slibuje,jak se změní a já mu neustále naivně věřím nebo spíš doufám.a opětovné klame. Samé lží, tajnosti, z účtu na hypotéku mi začaly mizet peníze. Všechen volný čas tráví hraním online sázek, neustále chce ode mě půjčovat peníze s tím,že to vrátí.pak je na mě agresivní, když odmítnu. Poukazují na to,že vztah mezi námi už žádný není,nevěnuje se mi,celé dny a noci hraje. On argumentuje tím,že tomu nerozumím,mám být ráda,že je aspoň doma a přece se na něho můžu koukat,jak hraje. Nekomunikuje, vzteká se, dělá že mě idiota,že jsem mimo a on problém s ničím nemá.mluvim o tom, jak mu chci pomoci,nastavují mu zrcadlo jeho změny, navrhují ambulanci..ale je to k ničemu..nevnímá, je podrážděný a hádáme se..on konci opět na hazardu a já v slzách. Vím,že nejlepší by bylo ho opustit,ale nevím proč, neumím udělat definitivně konec, i když o tom mluvim,ať se ode mě odstěhuje. Protože láska mezi námi už určitě není.pres týden je věčné někde venku, o víkendu hazard..a tak či tak žiju teda sama. Nevím, jak mu pomoci, protože svým způsobem mi na něm záleží, trápím se už přes půl roku, neustále ve středu, pláč, bolest..ale jakoukoli pomoc či náhled odmítá...
Dobrý den,
Děkuji za sdílení této těžké situace. Udělala jste to nejlepší, co jste mohla. Poskytla jste příteli zpětnou vazbu, popsala svoje pocity a navrhla řešení. Jak asi sama tušíte, nelze pomoci člověku, který o to nestojí. Je možné, že se jeho přístup k závislosti v budoucnu změní, ale nakonec to bude vždy jen jeho vlastní rozhodnutí.

Myslím si, že momentálně byste měla pomoci hlavně sobě. Zmínila jste, že je na Vás přítel agresivní, utrácí společné peníze, lže Vám, ale je pro Vás těžké ho opustit Píšete také, že se velmi trápíte a proto by bylo vhodné kontaktovat psychologa/psychoterapeuta, se kterým můžete svou situaci podrobně probrat a najít pro Vás to nejlepší řešení.

Přeji hodně sil.

Denisa Vajdlová
Na začátek « 1 2 3 4 5 6 7 8 15 22 29 31 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky