Gambling

Zodpovědné dotazy týkající se tématu patologického hráčství.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 8 15 22 24 25 26 27 28 29 30 31 » Na konec
20.05.2012 - gamblerství Dobrý den,
zcela náhodou jsem zjistila, že můj manžel sází v sázkových kancelářích a díky tomu se zadlužil u bankovních i nebankovních institucí téměř milionem:-( Manžel tvrdí, že od prosince nehrál (má novou práci,která jej zcela naplňuje a je také časově velmi náročná) a že dluhy narostly hlavně tím,že si bral půjčky na půjčky...Máme dvě malé děti a tak jsem podala žádost o rozvod. Chtěla bych ale manželovi pomoci, on souhlasí s návštěvou specialisty. Chtěla bych se zeptat, zda je možné navštívit u vás odborníka, který by určil, zda je manžel opravdu závislý na sázení, popřípadě zda je schopen s tím přestat. Já bych mu ráda věřila, ale vzhledem k tomu, do jak těžké životní situace nás dostal, to jde jen velmi ztěžka....Prosím o pomoc a radu.
Dobrý den,
je dobře, že jste se na nás obrátila. Chápeme Vaše obavy a pokusíme se Vám, co nejlépe poradit.
Nejvhodnějším řešením bude navštívit s manželem AT ambulanci. Zde se Vám respektive jemu bude věnovat odborník, který podrobně zváží jeho aktuální stav a navrhne nejvhodnější možnosti řešení. AT ambulancí je v Praze hned několik, jejich seznam naleznete v tomto odkazu: http://www.drogy-info.cz/index.php/map/. Do všech AT ambulancí je třeba se předem objednat, proto je dobré je kontaktovat v co nejbližší době.
Přikládáme taktéž adresář pražských organizací věnujících se gamblingu a hazardnímu hráčství: http://www.nicm.cz/gambling-adresar-organizaci#. Zde se můžete dozvědět přínosné informace a také jiné možnosti léčby.
Vzhledem k výši dluhů by také bylo vhodné navštívit instituci věnující se případným splátkovým kalendářům a právním důsledkům vyplývajícím z dluhů a práva obecně. Zde by Vám mohli pomoci s případným splátkovým kalendářem, odpuštěním penále, zrušením společného jmění manželů apod. V Praze se tomuto věnuje bezplatná právní poradna A.N.O. – kontakt: Koněvova 95, Praha 3, tel./zázn: 222 582 932, mobil: 736 760 701, e-mail: ppano@asociace.org. Případně je možno jít i do jiné bezplatné právní poradny, tyto poradny jsou zřizovány téměř každou městskou částí a kontakty na ně se dají najít na konkrétních stránkách konkrétního úřadu.
V případě dalších otázek nebo nejasností nás určitě znovu kontaktujte.
S přáním hezkého dne Eliška Vavrušová
07.07.2011 - gambling Dobrý den,obracím se na vás pro radu.Mám dospělou dceru, která před několika lety překonala závislost na drogách.K závislostem má bohužel již jasné sklony. Nyní, když už několik let bylo vše v pořádku ( z mého pohledu),propadla bohužel hraní. Následky jsou strašlivé, pro nás všechny a hlavně pro ní, Všechny mé pokusy přimět jí k vyhledání odborné pomoci se zatím nesetkali s úspěchem.Přiznám se, že mi docházejí síly, přeci jen jsem o pár let starší než tehdy a ona bohužel dospělejší.
Pomalu mi docházejí síly (peníze už nám došly dávno), ale pořád jsem matka a chci a musím jí pomoci.Ona je v jádru nesmírně hodná a laskavá, inteligentní.
Mohli bystemi poradit, jakým způsobem jí dotlačit k odborné pomoci a kde jsou v Praze adiktologické ambulance?
Dobrý den,

přimět nemotivovaného člověka v vyhledání odborné pomoci je velmi těžké. Každopádně se doporučuje, aby se omezilo všechno chování, které podporuje člověka v jeho závislosti, jako je například to, když umožňujeme závislému, aby s námi bydlel, a například mu dáváme i peníze. Ve vaší situaci bych vám asi doporučila vyhledat odborníka na závislosti a více s ním probrat vaši situaci a konkrétně, jaké vy osobně máte možnosti, abyste svoji dceru namotivovala k léčbě. Adiktologické ambulance můžete najít na mapě pomoci http://www.drogy-info.cz/index.php/map/?region_id=2.

S pozdravem

Petra Holcnerová
Na začátek « 1 8 15 22 24 25 26 27 28 29 30 31 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky