Gambling

Zodpovědné dotazy týkající se tématu patologického hráčství.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 5 8 15 22 29 31 » Na konec
28.11.2021 - Online Gambler Prohrál jsem spousty peněz. Dohromady min. 2 miliony Kč. Různé sázkové kanceláře. Vše online v ruletě. Vzal jsem i půjčky od různých bank a přátel. Splácel jsem 17 000 Kč měsíčně a do toho dluhy přátelům na které jsem neměl. Chtěl jsem se již několikrát zabít, ale neměl jsem odvahu. Zázrakem jsem vyhrál v loterii. Zaplatil jsem dluhy. Zůstalo mi 900 tisíc. Ty jsem postupně prohrál. Hrál jsem s vidinou, že vyhraju zpět peníze, kterými jsem zaplatil ty dluhy.
Dnes mám dluhy znovu a jsou zhruba půl milionu. Beru prášky na deprese. Nechce se mi žít. Do toho mám dvě děti. Zrovna včera jsem vyhrál 130 000 Kč v ruletě. Řekl jsem si fajn. Zaplatím přátelům dluhy a ještě mi dost zbyde na život a v klidu budu platit půjčky. Druhý den jsem všechny peníze prohrál. Dnes jsem jen chodící schránka a cpu do sebe jeden prášek za druhým a přemýšlím opět nad sebevraždou. Je mi 33 let a již opravdu nemohu dál a nevidím jediné východisko. V loterii již znovu nevyhraju. Dostal jsem šanci a tu jsem promarnil. Moji blízcí o dluzích vědí, ale nevědí o hraní.Neustále doma poslouchám jak nemáme peníze. Do toho jaká je špatná doba. Ja mám další a další deprese. Kdybych neměl dluhy, tak si žijeme dobře. Banky mi zamítají jedna za druhou konsolidace. Platím 10 000 Kč měsíčně s velkými úroky. Jsem v nové práce, kde se opravdu musí přemýšlet. Já nejsem schopen se soustředit. Stále myslím na mé problémy. Jsou situace, kdy nemám ani na rohlik. Jelikož finance drží partnerka. A je to tak dobře, protože díky mě by jsme neměli opravdu vůbec nic. Když mám peníze, tak jsem strašně spokojený a jsem veselý. Nyní jsem opět hodně psychicky dole. Proto ty neustále myšlenky na sebevraždu.
Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Z Vašeho popisu vidím, že se jedná opravdu o velmi závažný problém. Rozhodně bych Vás chtěla podpořit v řešení Vaší situace, protože i když se často může zdát, že je bezvýchodná, tak se vždy řešení dá nalézt. V této situaci vidím jako jediné východisko léčbu. Níže Vám zasílám Mapu pomoci, kde můžete najít vhodné zařízení. https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?r=2
Píšete, že často myslíte na sebevraždu. To je velice závažné. Přikládám Vám zde čísla na možnosti okamžité pomoci ve chvílích, kdy takovéto myšlenky budete mít. Jedná se o různé krizové linky, kam můžete zavolat ve chvílích, kdy Vám bude opravdu nejhůř nebo jako podporu než se například dostanete někam do léčby.

Linka První psychologické pomoci
Popis: Bezplatná linka poskytuje pomoc lidem, kteří jsou v akutní krizi, uvažují o sebevraždě, nebo trpí dlouhodobým stresem a samotou
Provoz: denně 19:00 - 21:00
Telefon: 116123
Web: www.zachranny-kruh.cz

Linka důvěry CSSP
Zaměření: pro celou populaci
Provoz: nonstop
Telefon: 222 580 697
E-mail: linka.duvery@csspraha.cz
Web: http://www.csspraha.cz/linka-duvery

Linka důvěry CKI Bohnice
Zaměření: pro dospělé
Provoz: nonstop
Telefon: 284 016 666

Krizové centrum RIAPS
Zaměření: zdravotnické zařízení poskytující péči plnoletým lidem, u nichž je v důsledku náročné životní situace ohroženo jejich duševní zdraví; krizová intervence a psychologická podpora, možnost krátkodobé hospitalizace a denní stacionář
Provoz: nepřetržitě
Telefon: 222 586 768
E-mail: kamila.jiristova@csspraha.cz
Adresa: Chelčického 39, 130 00 - Praha 3
Centrum krizové intervence (PN Bohnice)
Zaměření: psychiatrická či psychologická pomoc dospělým lidem s akutními obtížemi, pomoc v krizi v nejrůznějších životních oblastech; možnost ambulantní konzultace, krátkodobé hospitalizace a denního stacionáře
Provoz: nepřetržitě
Telefon: 284 016 110 (pouze krizové centrum), 284 016 666 (nonstop linka důvěry)
Web: https://www.bohnice.cz/krizova-pomoc/
Adresa: Psychiatrická nemocnice Bohnice Ústavní 91, 181 02 Praha 8

Přeji pevné nervy.
S pozdravem
Iva Knížková
26.09.2021 - Gamblerstvi Dobrý den,
Mé jméno je Luboš ,
Je mi 27 a už zhruba 14 let žiju hazardní život začínalo to menšíma castkama, teď je to suma pár milionů, Chtěl bych to zastavit a s nikým si o tom promluvit a zároveň chci pomoct, kamkoliv přijedu, děkuji za odpověď.
Dobrý den,

Je dobře, že situaci chcete řešit. Doporučuji obrátit se na adiktologickou ambulanci, kde Vám pomůžou problém řešit, také bych Vám doporučila sociální a právní poradenství ohledně dluhů.
Také můžete bezplatně zavolat např. na Národní linka pro odvykání 800 350 000, odpovídá na dotazy týkajících se závislostního chování. Na mapě pomoci najdete dostupné služby https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=102&r=8#result dle Vašeho bydlišě.
S pozdravem a přáním pevného zdraví,
Kateřina Rokosová
Na začátek « 1 2 3 4 5 8 15 22 29 31 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky