Gambling

Zodpovědné dotazy týkající se tématu patologického hráčství.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 8 13 14 15 16 17 18 19 22 29 31 » Na konec
11.12.2018 - Gamblerstvi dobry den
ja potrebuju pomoc jestli muzete poradit. jsem cizinec, trvale ziju v praze a jsemn gambler uz 18 let. jsem vzdy hral maximalne nehral mesic, ted uz nemam pod kontrolou vubec,. a mam dluhy, pracuju a v pripade pokud nebudu hrat muzu zas dat dohromady, jsem myslel sam zvladnu ale nejde. byl jsem u psychologa nepomaha. ja nemuzu jit do lecebni proroze nikdo nevim a nikdy nereknu doma to bude muj konec, takze zbyva jen ambulantni lecba a to ani nevim jestli pomuze. ja nemuzu najit konkretni kontakt. muzete poradit jesylu u vas je ambulantni, kolik stoji jak funguje a dat kontakt? dekuju
Dobrý den,
na mapě pomoci najdete kontakty na ambulantní zařízení zabývající se léčbou gamblingu:
https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=102&st=&r=2#result
Využijte své odhodlání a co nejdříve se někam objednejte.
V případě zdravotnických zařízení je léčba hrazena ze zdravotního pojištění, neziskové spolky a ústavy poskytují léčbu jako sociální službu většinou zcela zdarma, a v soukromých zařízeních bez smlouvy s pojišťovnou léčba stojí 500-1500 za hodinu. Ambulantní léčbu je vhodné podpořit třeba účastí na skupinové psychoterapii. V každém případě se jedná o dlouhodobou záležitost, bylo by naivní si představovat, že po několika sezeních s terapeutem budete v pořádku.
Pokud s ambulantní léčbou nebudete zvládat nehrát, je ústavní léčba s hospitalizací v délce 2-3 měsíce pravděpodobně další variantou, kterou byste měl zvážit. Pokud srovnáte následky toho, že by se o problému dozvěděli Vaši blízcí, a toho, že prohrajete svůj život, myslím že přiznání se ke gamblerství je sice nepříjemné, ale přežít se dá. Navíc podpora blízkých osob je i v ambulantní léčba v podstatě nutností.
Přeju jen samá dobrá a zdraví prospěšná rozhodnutí.
Jarda Vacek
10.12.2018 - Automaty Dobrý den,chtěla bych Vás požádat o pomoc a radu, jelikož už jsem zoufalá a už nevím kdo by nám poradil.Nejedná se o radu přímo mně, ale mému přiteli, s kterým žiji.
Je mu 26 let a je závislý na pervitinu a automatech.Absolvoval jednu léčbu ve dvaceti letech, kterou nedokončil a druhou minulý rok, rovněž nedokončil.Po první léčbě abstinoval čtyři roky od drog a alkoholu,problém s automaty začal před třemi lety.Co se týká drog, tak abstinuje nyní 3 měsíce.Od alkoholu se také snaží abstinovat, víme, že když je jedna závislost, tak se to týká i ostatních a hlavně, když se napije, tak ztrácí zábrany a snadno ho alkohol přivede právě k tomu hraní.(pak je mu i jedno si vzít drogy).
S čím teď nejvíce bojuje, jsou právě ty automaty.Zhruba jednou za měsíc ho přepadne chuť jít hrát a stalo se tak právě včera. Důvodem bývá naše aktuálně špatná finanční situace, navíc přitel ma dluhy - exekuce, takže vidina výhry. Asi před měsícem hrál a vyhrál 2x za sebou několik tisíc, to není vůbec důležité, jen že ho ta výhra evidentně opět zlákala. Včera prohrál 4000 Kč, ale dokázal aspoň skončit a odejít a ne proto, že by už peníze neměl, ale řekl si dost.
Já sama jsem léčená alkoholička a absolvovala jsem rovněž léčby a v ani jedné z nich lékaři přímo nespecifikovali jak se dostat ze závislosti na automatech.
Máme k tomu přistupovat stejně jako k ostatním závislostem, prostě si říct jen nesmím? a mít vůli.Ale to prostě nefunguje...
prosím Vás o jakkoukoli radu, za kterou budeme vděčni.

Předem děkuji za Vaši odpověď,
Dobrý den,
díky za zajímavý dotaz.
Odpověď na vaši otázku je celkem jednoduchá. Ano, závislost na automatech se z 99 % podobá ostatním závislostem a léčba je v podstatě stejná. A jak sama ze své zkušenosti víte, vůle určitě nestačí. Samozřejmě je potřeba být trpělivý v očekávání změny, důsledný v dodržování pravidel a řádu, ale udržovat abstinenci silou vůle je dlouhodobě neefektivní, stojí to víc sil než kolik zdravé energie to může přinést. Rozhodující je motivace ke změně, ke zdraví a nalezení smyslu v abstinenci. Což se bez pomoci hledá opravdu obtížně. Proto vám oběma, a zejména Vašemu příteli doporučuji vyhledat terapeuta, s jehož pomocí najdete nejen motivaci a smysl, ale i konkrétní kroky, které můžou ke změně vést.
Specifické postupy v případě gamblingu se sestávají hlavně ze změny přístupu k penězům. Abstinence je doporučována od všech drog, tedy i od alkoholu, což i ve svém dotazu potvrzujete. Základní postupy jsou popsány ve svépomocné příručce MUDr. Nešpora: files.auritus.cz/200000165-561af57145/uz-jsem-prohral-dost.pdf
Zkuste se osobně obrátit na kolegy: https://www.cppt.cz/nase-zarizeni/ambulance-pro-nelatkove-zavislosti
Doporučuji alespoň jednorázovou konzultaci, abyste věděli, jak začít.
Přeju, ať se věci obrátí k lepšímu.
Jarda Vacek

Na začátek « 1 8 13 14 15 16 17 18 19 22 29 31 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky