Gambling

Zodpovědné dotazy týkající se tématu patologického hráčství.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 8 11 12 13 14 15 16 17 22 29 31 » Na konec
10.09.2019 - Gambling Zdravím, mám takový dotaz(problém) ,týkající se mého partnera,
hraje automaty už delší dobu,jenže teď tomu propadl snad jak nejvíc to jde, ,jakmile vejde do casina či do herny tak nemá žádné stopky. Je schopen si napůjčovat peníze od známých, nebo od rodičů, v noci chodí zvonit i domů a vždy má nějakou výmluvu, aby mu člověk poskytl peníze. Už několikrát se stalo ,že nepřišel ani domů, až další den ráno. Hádáme se kvůli tomu,už je toho na něho i na mě moc.Je schopný si přiznat, že stím má určitý problém, vždy naslibuje se stím přestane, vydrží tak 14 dní měsíc a zase tam zkejsne jakou dobu a přijde domů bez ničeho a ještě s velkým dluhem,zkoušeli jsme i poradnu,ale žádný úspěch, tak jsem se chtěla zeptat ,jak bych mu mohla pomoci nebo jak to řešit dál. Děkuji za odpověď
Dobrý den,
pokud jste zkusili ambulantní léčbu a nedošlo ke zlepšení, je asi čas pomýšlet na ústavní léčbu závislosti, což je svým způsobem asi poslední možnost. Klíčové ale je, aby se Váš partner chtěl léčit. Vy mu můžete pomoci tím, že vytvoříte takové podmínky, aby se mu začalo chtít situaci řešit a se svou závislostí opravdu něco dělat. Nastavte pravidla fungování a za jejich porušení příslušné sankce. Nabízí se třeba následující: vzdát se veškerého hraní a konzumace alkoholu (snižuje zábrany), nenosit u sebe hotovost a platební kartu, a předat finance a jejich řešení někomu blízkému (peníze představují pokušení); při porušení nástup do ambulantní léčby, při opakovaném hraní nástup do ústavní léčby, při nenastoupení do léčby, nedokončení nebo relapsu po léčbě rozchod. V žádném případě mu to neusnadňujte: netolerujte hraní, lhaní, podvádění, neomlouvejte ho, nepomáhejte mu se splácením dluhů. Před Vámi je nelehké rozhodnutí, kam až jste schopná dojít, co jste ještě ochotná strpět a co už ne. Od gamblera, který opakovaně selhává v léčbě a v jeho životě je hraní na prvním místě, můžete čekat cokoliv, ale spolehlivost, jistota a klid ve vztahu to rozhodně není. Tou nejzazší možností, která Vám může zachránit zdraví, je rozchod, a s tím je potřeba počítat. Pokud mu ale budete vyhrožovat čímkoliv, co nejste schopná splnit, budete sama ze sebe zklamaná nebo na sebe naštvaná a jemu nepomůžete - on bude vědět, že Vás má omotanou kolem prstu a že Vás může využívat, jak se mu zamane. V první řadě byste se měla postarat o sebe, aby Vás hraní partnera nezničilo, protože jenom tehdy, když zůstanete zdravá a silná, zásadová a důsledná, mu můžete opravdu pomoci. Poradnu, kde jste nebyli úspěšní, můžete využít sama pro sebe a jít se poradit, jak na něj. Všichni gambleři, kteří v léčbě vydrželi a dnes úspěšně abstinují, zpětně svým partnerkám děkují, že v rozhodující chvíli nevyměkly a důsledně trvaly na abstinenci, léčbě a dodržování domluvených pravidel.
Přeju hodně síly,
Jarda Vacek
18.01.2019 - Herny casina Dobry den da se nejakym zpusobem zakazat si vstup do konkretni herny jedna se mi konkretne o merkur nikam jinam nechodim. Chtel bych si zakazat na trvalo pristup abych mel konecne klid a nesvadelo me to :)
Dobrý den,
přiznávám, že o takovýchto způsobech nevím. Vyzjistila jsem ale od kolegy že možností je několik, abyste mohl hrát, musí provozovatel vytavit hráčský průkaz,ověřit zletilost a jestli jste oprávněn vstupovat do herny a hrát hazardní hry. Posktovatel je povinen hráči nabídnut celou řadu sebeomezujících opatření, například dobu, po kterou účastníkovi hazardní hry nebude umožněno zúčastnit se hazardní hry u tohoto provozovatele po jeho odhlášení z uživatelského konta. Více zde http://www.neprohrajzivot.cz/zakon-o-hazardnich-hrach/
Obějít se ale dá vše. Pokud by se Vám hraní nedařilo zastavit, tak doporučuji se obrátit na některou z adiktologických ambulanci a poradit se, co se dá dělat.
Hezké dny

Lenka Richterová
Na začátek « 1 8 11 12 13 14 15 16 17 22 29 31 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky