Gambling

Zodpovědné dotazy týkající se tématu patologického hráčství.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 8 9 10 11 12 13 14 15 22 29 31 » Na konec
03.12.2019 - Hraci automaty atd.. Dobry den mam dotaz zda zabira prevence proti patologickemu hraci...? Jsem.mladsi muz 30let .hraju jiz 10rokem (aktivneji posledni 4 roky).Za tu dobu je to nespocet penez na hracich strojich.Hralo nas vice lidi proto jsem se dostal k tomu ja..Nechapu to jsem vzdelany .mam.3 male deti ..Vyrostl jsem s prarodici ..Kde muze byt chyba ? Mam.pozadat ihned o ambulantni peci nebo jeste zkusit nejakou odbornou pomoc ?A zda mam vliv i nejaka online poradna a plati se ? Rodina na me uz nema vliv...v momente kdyz me chytne amok nejde me zastavit a uvedomim si to az po tom vsem..dekuji za odpoved za radu
Dobrý den,
pokud nad svým hraním ztrácíte kontrolu, jak popisujete ve svém dotazu, je namístě si přiznat, že problém sám nezvládáte. Můžete se pokusit omezit nebo zastavit své hraní svépomocí, ale pokud se Vám to nepodaří, je namístě vyhledat osobně odbornou pomoc. Služby jsou v ambulancích a poradnách pro patologické hráče poskytovány zdarma. I když se Vám ale budou věnovat odborníci, odpovědnost za své chování nesete sám, a pokud se chcete uzdravit, je nutné brát jejich doporučení vážně a důsledně. Začít můžete studiem knihy dr. Nešpora Už jsem prohrál dost http://www.drnespor.eu/Upd.doc
Na Mapě pomoci najdete dostupné služby
https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=102&r=8#result
Využijte svého odhodlání a objednejte se hned.
Přeju Vám a celé Vaší rodině hodně zdaru
Jarda Vacek
19.11.2019 - Zavislost na pokeru Dobrý den. Moc vás prosím o radu. Jsem matkou 2 malých dětí a manžel se cca před 12 lety léčil na psychiatrii ze závislosti na hracích automatech. Prohrál v nich svého času téměř čtvrt milionu. Když jsme se před 7 lety brali, vše jsem věděla a dokonce jsem s manželem začala i zbylou část nesplacenych peněz splácet. V té době už automaty nehral, ale přišel na chuť on line hrám včetně pokeru, kam bohužel opět začal vkládat peníze. Když jsem to zjistila, počítač jsem zablokovala heslem a vše se řešilo v rámci rodiny, která už si s manželem vše prošla přede mnou. Jen to bylo ohledně těch automatů. Přestal tedy znovu hrát, ale časem si našel jinou online hru goodgame empire, která je strategická, ale i ta, bohuzel, občas vyžadovala nějaký menší finanční obnos. Bylo to v řádech stokorun každý měsíc. To jsem ještě tolerovala. Mezitím se nám narodily děti, já teď nastoupila po 7 letech opět do zaměstnání a manzel, jako když mu precvakne, opět začal hrát poker na internetu. Sliboval, že víc jak 500 korun měsíčně nevlozi, ale když jsem po necelém prvním měsíci otevřela účet, málem mě odvezli. Vložil do pokeru 4 tisíce! Nesla jsem to velmi těžce, jelikož vlastně vše co jsem stihla vydělat, on prosazel a navíc stres z nové práce a péče o děti mi opravdu nepřidalo.Nechapala jsem to. Hned jsem mu vynadala, a on svatosvate slibil, že teď už to bude opravdu jen 500 měsíčně. I to mi ale přijde zbytečné a v jeho případě i nebezpečné. Nicméně jsem mu ještě přístup k pc nechala. Bohužel hned po výplatě dalších 1000 Kč pryč, takže jsem pc opět zablokovala. Teď ale nevím co dál. Rozum mi říká a vím, že je to jeho celoživotní problém a v tomto případě určitá forma recidivy, ale jak to řešit? Neustále na mě naleha o přístup na pc, dokonce někde vyhrabal a snaží se zprovoznit i starý notebook, ale ten jsem hned odklidila. Zase scéna... Manžel nechce ani slyšet o tom, že má problém, já jsem teď ta špatná a jednám s ním jako s dítětem... S rodinou a jeho rodiči to zatím řešit nechci, užili si s ním své, obzvláště jeho maminka byla i na antidepresivech. Ale teď už se bojím o svou rodinu, o naše malé děti.. Co dělat dal, jak postupovat, jsem z toho opravdu nešťastná a unavená. Moc vám děkuji za odpověď.
Dobrý den,
je dobře, že jste vůči hazardnímu chování svého muže pozorná, a rozhodně je namístě být znepokojená. Z mého pohledu se jedná o recidivu a čím dříve se ji podaří zastavit, tím menší škody vzniknou. Velmi zjednodušeně řečeno je to opravdu tak, že člověk, který v minulosti trpěl závislostí (patologickým hráčstvím), jí trpí až do konce života, ale pokud abstinuje (nehraje), může být jeho život plnohodnotný. Jedině tehdy, když nehraje. Při recidivě dochází k velmi rychlému propadu zpět na úroveň, kde byl, než se mu podařilo hraní v minulosti zastavit. Velmi rychle tedy můžou být ze stovek nebo tisíců prohrané statisíce či miliony.
Postavit se závislosti vyžaduje nelehká rozhodnutí, odhodlání a vytrvalost. Váš muž by měl vědět, že máte strach - o děti, o sebe, o rodinu i o něj. Jestli s Vámi sdílí Váš zájem o rodinu, pak je naděje, že ho vtáhnete do koalice. Nejprve si ale musí přiznat, že má problém. Můžete zkusit udělat co nejvíc proto, aby si to uvědomil. Milujte ho jako osobu, odmítněte ale jeho hazardní chování. Netolerujte takové chování, o kterém jste přesvědčená, že představuje problém. Kromě hraní samotného je to třeba lhaní, skrývání, vymlouvání se, nedodržování slibů... Vyplatí se i abstinence od alkoholu a dalších drog. Nastavte jasná pravidla a sankce při jejich porušení. Nevyhrožujte ale ničím, čemu nebudete schopná dostát. Neskrývejte jeho hraní (a neututlávejte případné problémy tím způsobené) před rodinou, naopak vtáhněte zbytek jeho rodiny do řešení problému. Zvýšíte tím tlak na změnu, dozvíte se, na co byste si měla dát pozor, poradíte se o tom, co v minulosti zafungovalo. Trvejte na tom, aby Váš muž při porušení pravidla abstinence od hry vyhledal ambulantní pomoc adiktologa. Vy sama si najděte si adiktologa, psychologa či jiného terapeuta k osobní konzultaci, abyste s ním probrala nejen možné strategie, ale i své pocity a obavy z nastálé situace. Vzdělávejte se o závislostech, abyste porozuměla vaší situaci - přečtěte si třeba knížku Už jsem prohrál dost od Karla Nešpora.
Bijte na poplach a nevzdávejte to, nenechte se taky ukonejšit sliby, změnu poznáte pouze z činů. Pokud se Vám podaří manželovu recidivu společně zastavit, uvidíte, že Vám později za Vaši odvahu a odhodlání jít do konfliktu a bojovat za zdravou rodinu upřímně poděkuje. Pokud se Vám to dařit nebude, zachraňte alespoň sebe a děti.
Držím palce a přeju hodně síly.
Jarda Vacek
Na začátek « 1 8 9 10 11 12 13 14 15 22 29 31 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky