Gambling

Zodpovědné dotazy týkající se tématu patologického hráčství.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 7 8 9 10 11 12 13 15 22 29 31 » Na konec
23.04.2020 - Gamblerství Dobrý den, potřebuji poradit. Jsem závislá na automatech, chuť získat peníze je větší než moje vůle. Nedávno jsem si nechala vyplatit svou pojistku a peníze z ní jsem si chtěla schovat, protože se za měsíc stěhuju. Dostala jsem 42 000,-.
Pak všude zavřeli provozovny s automaty, tak sem se zaregistrovala na stránky asi 4 online kasín a z těch 42 000 mi zbylo během 3 týdnů jen 7 000. Jsem schopná hrát online klidně každý den a vrazit do hry i 10 000. Pak je mi to líto, ale zoufale chci své peníze zpět a tak hraju dál. Bojím se co se stane až kasína opět otevřou. Prosím poraďte mi.
Dobrý den,
peníze, které jste prohrála, už zpátky nedostanete. Jsou pryč, smiřte se s tím. Pokud se je budete snažit vyhrát zpět, prohrajete vše. Nejprve to, co máte, potom i to, co nemáte a co si půjčíte, a nakonec i mnohem víc než "jenom" peníze. Pokud cítíte, že jste ztratila kontrolu nad svým chováním, účinným řešením je požádat o pomoc. Požádejte o pomoc někoho blízkého. Svěřte se mu se svým problémem a nechte u něj v úschově svoje peníze, kreditku a občanku, abyste se nemusela přemáhat a bojovat s tou chutí vyhrát vše zpátky. Zajděte do poradny, k psychologovi nebo do adiktologické ambulance a požádejte o pomoc odborníka. Přiznání bývá těžké, ale následná úleva je očistná. Čím dřív své hraní zastavíte, tím menší bude mít následky a tím dřív se zotavíte.
Zde najdete kontakty:
https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=102&r=12#result
Přeju úspěšnou cestu k nalezení klidu.
Jarda Vacek
09.04.2020 - Gambling Dobrý den,

chtěl bych se poradit jak mám nejlépe dále postupovat. Za posledních 7 měsíců jsem prohrál více než 1.300.000,- Kč v online casinu. Stále se marně snažím vyhrát to co jsem už prohrál. Situace vygradovala, mám jen dluhy, půjčky a už nemám na nájem, tento týden jsem téměř okamžitě prohrál výplatu, výplatu z brigády a dvě malé nevýhodné půjčky..cca 70.000,- Kč. Raději bych už nežil ale nemohu tu nechat dluhy mámě, zničil jsem sebe ale nejhorší je že mé jednání začíná mít dopady i na okolí.

Zajímalo by mě co mohu dělat, jak to lidé v mé situaci řeší popřípadě vyřešili, dají se dluhy z gamblerství podle zákona nějak rozumě splácet, tedy snížit splátky? Současnou situaci nezvládám, na osobní bankrot pravděpodobně příjmy mám ale také mám spoustu čerstvých půjček které ho asi neumožní.

Moc Vám děkuji za Vaše případné rady a zkušenosti.

S pozdravem

Lukáš
Dobrý den,
chtěla bych nejprve ocenit Vaši otevřenost s jakou píšete. To je velmi důležitý krok k začátku řešení vaší situace. I když situace není jednoduchá, má řešení. Pokud nad svým hraním ztrácíte kontrolu, je namístě si přiznat, že problém sám nezvládáte. Je důležité vyhledat osobně odbornou pomoc. Služby jsou v ambulancích a poradnách pro patologické hráče poskytovány zdarma, momentální situace však docházení do ambulancí komplikuje.
Adekvátní adiktologickou pomoc je možno hledat v Mapě pomoci na webu drogy-info.cz, který provozuje Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti, které je součástí odboru protidrogové politiky Úřadu vlády ČR.
Nadále je i v době epidemie COVID-19 v provozu Národní linka pro odvykání 800 350 000. Odpovídá i na otázky uživatelů návykových látek a závislých týkající se onemocnění COVID-19. Je možno se na ni obracet i s žádostí o nalezení vhodné adiktologické služby.
Doporučuji také začít studiem knihy dr. Nešpora Už jsem prohrál dost http://www.drnespor.eu/Upd.doc

Zde je kontakt na dluhovou poradnu: Dluhová poradna Člověka v tísni - 257 215 629.

Přeju Vám hodně sil
Za adiktologickou ambulanci, Kateřina Rokosová
Na začátek « 1 7 8 9 10 11 12 13 15 22 29 31 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky