Jiné drogy

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání ilegálních psychoaktivních látek.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 6 11 16 21 23 » Na konec
11.01.2018 - Přetrvávající problémy po jednorázovém užití kokainu Dobrý den, v polovině listopadu jsem jednorázově užil kokain v kombinaci s alkoholem, přetím jsem nikdy nic podobného neměl. Dva dny poté se dostavily obtíže, které mi nejspíše zhoršil stres, byla to nespavost a poté další občasné projevy - motání hlavy, lehká bolest na levé straně hrudi, klepání nohou, bušení srdce, někdy i stažený žaludek úzkostí. Postupem času se vše začlo lepšit, užíval jsem meduňkový čaj a Hořčík, zinek a vápník. Parkrát už jsem si myslel, že je vše v naprostém pořádku, ale potom se pokaždé potíže s nespavostí vrátily, to bylo někdy v prosinci a možná jsem si to způsobil neuvážlivou konzumaci alkoholu, a tak jsem začal abstinovat, což dělám již několik posledních týdnů.
Teď k průběhu nespavosti, časem se unavím a dostaví se takové zvláštní myšlenky, jsou to jakoby krátkodobé sny, které nedávají žádný smysl, skoro by se dalo říct, že halucinace, trvají pár sekund. Já se snažím usnout a dostávám se k nim, pak nastane okamžik, kdy se mi tato věc zdá a poté se vzbudím a jsem znovu ve stavu bdělosti a zkouším usnout znovu. Takhle se to opakuje třeba i několik hodin, mezitím můžu parkrát na chvíli usnout normálně. Nakonec usnu na 3-4 hodiny minimálně. Ty krátké sny nedávají žádný smysl, těžko se to popisuje, ale vyskytují se tam věci, které si můj mozek vybavuje normálně ze života, takže se to zdánlivě neliší od normálních snů, pokaždé se ale vzbudím, jak jsem uvedl.
Je to velmi nepříjemné, ale pokaždé se mi to během pár dní zlepšilo a pak jsem spal normálně, než se mi tyto stavy znovu vrátily. Ve dne jsem schopen fungovat normálně, žádné stihomamy nemám.
Na konci měsíce mám odjíždět na studijní pobyt do zahraničí a rád bych se zotavil úplně. Proto prosím o radu, jak postupovat dále.
Dobrý den,
je dobře, že své problémy neberete na lehkou váhu, a že se o své zdraví staráte, mj. i tím, že abstinujete.
Obávám se ale, že potíže, které popisujete, nemusí mít přímou souvislost s užitím kokainu. I samotný stres, který můžete více či méně vědomě pociťovat před odjezdem na delší studijní pobyt, může vést k úzkostem, které se projeví nespavostí. Doporučuji Vám navštívit psychologa a kromě užití kokainu s ním probrat i širší souvislosti ve Vašem životě.
Přeji Vám co nejrychlejší úlevu a zdravý spánek, ale jsem si vědom toho, že to může být díky složitosti lidské psychiky běh na delší trať. A s abstinencí to určitě půjde o dost lépe, než kdybyste v užívání pokračoval.
Hodně zdaru.
Jarda Vacek
04.12.2017 - kouření Dobrý večer,
ráda bych se zeptala - i když možná sem moje otázka ani nepatří ... Můj přítel je dlouholetý kuřák a říká, že přestat by nedokázal. Mluvili jsme o tom, že by mohl alespoň "přejít" na nějakou alternativu. Teď se objevil nový "vynález", který prý nespaluje tabák hořením, ale "jen" zvýšenou teplotou uvolňuje (ne)potřebné látky. (Jedná se o vaporizaci? nevím) Reference a hodnocení jsou ale dost rozporuplné. Chci se, prosím, zeptat, co je menší zlo, zda elektronické "cigarety" s tekutými náplněmi nebo ta "věc", (jmenuje se snad iq...). Vím, že jediná správná odpověď je "ani jedna z nich, jediné řešení je přestat kouřit". Ale k tomu jsme ještě nedospěli. Nepomáhají ani zdravotní argumenty odvolávající se na ostatní členy rodiny - já a kočka, ani estetické smyslové výhrady.
Děkuji za odpověď.
Barbora
Dobrý den,
pro Vašeho přítele by samozřejmě bylo nejlepší, kdyby přestal kouřit úplně. Pokud však na to není připravený, tak e-cigarety jsou přeci jen méně škodlivé, nežli ty klasické. Přesné složení kouře závisí hodně na výrobci a na typu náplně, která se použije - škodlivé látky včetně kancerogenů sice e-cigarety obsahují, ale ve výrazně menším množství. Důležité je dodržovat odpovídající dávkování, jinak může dojít i k otravě nikotinem. Doporučila bych obsah nikotinu snižovat. Jestli jsou lepší e-cigarety nebo IQOS Vám bohužel neporadím, protože to nevím.
Hezký den
Lenka Richterová
Na začátek « 1 2 3 4 6 11 16 21 23 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Každou středu v 15:00 probíhá skupina pro rodinné příslušníky a osoby blízké. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Těší se Martina Franzová a Lenka Richterová