Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 14 23 24 25 26 27 28 29 40 53 61 » Na konec
12.02.2017 - Alkohol Dobrý den,

mým problémem je alkohol. Jsem žena, 29 let. Když jsme doma s přítelem, tak si dáme maximálně 1 skleničku vína 2-3x do měsíce. Ale když se koná nějaká oslava, tak i když si říkám, že nesmím, tak to přeženu a opiju se. Už to nedokážu zvládat sama a tak hledám odbornou pomoc. Chodím do práce a tak bych se ráda zeptala, jestli je možné a kam docházet na terapii, kde by mi dokázali pomoci s tímto problémem.

Děkuji.
Dobrý den,
Je dobře, že nad svými potížemi přemýšlíte a hledáte pomoc. Tomuto typu léčby, o kterém uvažujete, kde se pravidelně dochází na sezení, se říká ambulantní léčba. Možností je mnoho. Podívejte se na http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/ a vyberte si adiktologickou ambulanci, kde se můžete objednat a problém probrat s terapeutem.
Ať se Vám daří
Lenka Richterová
04.02.2017 - neprekonatelny craving Dobry Den, mam problem s alkoholom, chcel by som prestat, ale nedokazem to , vydrzim par dni a potom ma craving dostane, dochadzam do alkoholickej poradne k therapeutovi, ale moc ma to neposuva, ustvanu liecbu si nemozem dovolit, kvoli dlhom v banke a strate zamestnania.
Dobrý den,
Craving je jeden z příznaků závislosti a je velmi těžké ho zvládnout. Bývají nejsilnější během několika prvních týdnů. Je důležité proto objevit nové strategie zvládání situací, kdy se tak stane. Proto aby jste našel nové, musíte nejdřív objevit své současné. Zkuste si projít naši svépomocnou aplikaci, která Vám může pomoc je najít.
Obecně se doporučují různé metody zvládání a to třeba změnou myšlení (pozitivní sebemluva) nebo akcí (dělání něčeho, co vám na chutě pomůže nemyslet, třeba sport nebo relaxace).
Mohu Vám doporučit vyhledat mimo terapeutické péče i psychiatrickou. Se specializovaným psychiatrem na závislosti pak můžete hledat vhodnou podpůrnou medikaci, která by Vám mohla pomoc chutě lépe zvládnout.
V případě, že se Vám to nebude dařit, tak bude možná pobytová léčba nezbytná. Ale nevzdávejte se.
Přeji hodně sil
Lenka Richterová
Na začátek « 1 14 23 24 25 26 27 28 29 40 53 61 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké bez objednání bude ve středu 21. 11. a 12. 12. v 15:00. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Ostatní středy skupina neproběhne. Těší se Martina Franzová a Lenka Richterová