Marihuana

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 5 9 13 17 19 » Na konec
30.09.2018 - Marihuana Dobrý den , chtěla jsem se zeptat, jak nejlépe podpořit člověka, který se sám rozhodnul po dlouholetém užívání skončit s každodenním užíváním této látky. Jde v tomto případě o partnera, který si prochází asi tou nejhorší částí odvykací fáze. Je absolutně apatický odmítavý ke všemu. Přicházejí i časté návaly vzteku, poraženecké řeči apod. V tuto chvíli se mnou partner odmítá vlastně i jakkoliv komunikovat.Na jakýkoli, byť i běžný dotaz reaguje přehnaně, podrážděně nebo i rozčíleně. Jak tery v tuto chvíli takovému člověku nejlépe pomoci? Předem děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den,
Rozhodnutí skončit s užíváním není jednoduché a je dobře, že chcete partnera podpořit. Pokud se takto rozhodl, doporučila bych hledat podporu i v některé z adiktologických ambulancí. Psychiatr by mohl pomoc nepříjemné odvykací příznaky zvládnout pomocí medikace a s adiktologem či psychologem by se mohl učit zvládat věci, které abstinence přináší. Někdy může být jednoduší mluvit s neznámým člověkem než s těmi nejbližšími. S odborníkem se můžete poradit i Vy.
Pomoc je možné nalézt na: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
Hodně sil
Lenka Richterová
21.05.2018 - Marihuana Dobrý den,
v minulosti jsem zhruba čtyři roky užívala pervitin a kouřila marihuany. Skoro pět let jsem už neměla žádnou tvrdou drogu a dva roky zhruba jsem nemkourila marihuanu. Před dvěma dny jsem měla ale takový "chytrý" nápad a marihuanu jsem opět zkusila. Sice jen malé množství, ale byl to pro mě naprosto otřesný zážitek. Zažívala jsem šíleně stavy úzkosti a celkově jsem se nemohla srovnat s tím, že jsem to znovu zkusila, když jsem tak dlouho budovala svou psychickou stabilitu bez drog. Co mě ale děsí, že je to dva dny od takového zážitků a stále se necítím dobře. Jakoby nejsem ve své kůži a bojím se, že už to nebude nikdy jako dřív. Já jsem celkově úzkostný člověk, který by se měl takovým věcem vyhýbat obloukem, ale stalo se. Myslíte, že je možné, že bych si tím vyvolala nějaké psychické problémy? Nebo jak bych měla danou situaci řešit?
Dobrý den,
děkujeme Vám za dotaz. Je dobré, že chcete tuto situaci řešit. Úzkost a jiné nepříjemné psychické stavy jsou po požití marihuany poměrně běžné a popisuje jí dost uživatelů. Můžou po čase odeznět, ale také nemusí. Doporučila bych Vám navštívit psychiatra a zvážit s ním možnost přechodné medikace. Pokud chcete o možnostech mluvit více, tak doporučuji některou z adiktologických ambulancí. Jejich seznam se dá najít zde: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci.
Hezký den
Martina Stralczynská
Na začátek « 1 2 3 4 5 9 13 17 19 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Prostor pro rodinné příslušníky a osoby blízké bez objednání bude ve středu 21. 11. a 12. 12. v 15:00. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Ostatní středy skupina neproběhne. Těší se Martina Franzová a Lenka Richterová