Jiné drogy

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání ilegálních psychoaktivních látek.

Položit dotaz

Na začátek « 1 7 9 10 11 12 13 14 15 19 25 30 » Na konec
28.11.2016 - Trombofilie a extáze Dobrý den. Jsem občasnou uživatelkou extáze a mám vrozenou poruchu srážlivosti krve - zvýšenou srážlivost, tedy trombofilii (konkr. Leidenskou mutaci, heterozygot). Jiné drogy neberu, akorát kouřím, hormonální antikoncepci neužívám a jinak žiju velice zdravě, denně sportuji a zdravě se stravuji. Léky na ředění krve jsem nikdy neužívala. Ale dle sdělení lékaře mám samo o sobě vyšší riziko infarktu, mrtvice nebo embolie, a tak se chci zeptat, jestli užití extáze (1/2-3/4 tablety, nikdy ne víc v jeden den) nějak srážlivost krve ovlivňuje a mohu tedy být po jejím užití smrtelně ohrožena, a pokud ano, tak proč, co se v těle stane jinak ve srovnání s člověkem, který trombofilií netrpí? Nebo extáze sice krev ovlivňuje, ale ne natolik, abych se musela bát? Nebo u mně, přestože mám trombofilii, neexistuje zvýšené riziko úmrtí/ zdravotních komplikací a jsem na tom úplně stejně, jako zdravý člověk? Setkali jste se/ slyšeli jste někdy o úmrtí po užití extáze u člověka, který trombofilií trpěl, a zemřel právě díky této kombinaci? A pokud ano, tak co bylo konkrétní příčinou smrti, jaký proces v těle? Moc díky za odpověď.
Dobrý den,

Děkujeme za zajímavý dotaz. Užívání stimulancií a extáze Vám rozhodně nedoporučujeme vzhledem ke zvýšenému riziku výskytu kardiovaskulárních onemocnění. Riziko infarktu i mrtvice je podpořeno také kouřením. O úmrtí člověka s trombofílií po užití extáze nevíme, užívání je ale rizikové.

S pozdravem

Zbyněk Oktábec, Lenka Richterová
06.09.2016 - závislost na tramalu Je lépe pro dítě když matka závislá na Tramalu 600mg/den vyabstinuje v 18 týdnu těhotenství ( případně jak ) nebo když pokračuje ve stejné dávce do produ a dítě potom prodělá abstinenčí stav. Děkuji.
Dobrý den,
je lepší vyabstinovat co nejdřív i v rámci těhotenství. Rozhodně bych doporučila ústavní detoxifikaci, kde dotyčná bude pod lékařským dohledem.
S pozdravem
Lenka Richterová
Na začátek « 1 7 9 10 11 12 13 14 15 19 25 30 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Vzhledem k aktuální situaci v souvislosti s COVID-19 jsou zrušeny veškeré skupinové aktivity včetně prostoru pro rodinné příslušníky. Děkujeme za pochopení, tým adiktologické ambulance