Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 28 55 82 91 92 93 94 95 96 97 109 133 » Na konec
17.04.2017 - Alkohol Dobrý den, můj přítel nepije alkohol každý den,dá si občas, jednou za měsíc,nemusí pít třeba dva měsíce, ale když si da stojí to za to, neví kdy přestat.Když někam jdeme, nedokáže si dát tři skleničky a jít domů.musí se zrušit a odcházet domů v ranních hodinách je pro něj brzo, pořád nemá dost.Doma když máme alkohol a chceme si udělat pěkný večer, musí vypít vše co je doma, když se mi to nelíbí, vznikají hádky typu,že jsem já ta špatná, že nemám pochopení a neumím se bavit.Střízlivý je úžasný, ale jak si dá, vždycky se hádáme.Je to závislost, da se s tím něco dělat?
Dobrý den,
Takto online bez osobního kontaktu vám závislost potvrdit nemůžeme. Můžete spolu s přítelem zajít do některé adiktologické ambulance, kde vám pomůžou závažnost situace vyhodnotit a najít možnosti léčby. Pokud přítel nemá zájem vyhledat terapeuta, jste to Vy, kdo terapeuta opravdu potřebuje, protože Vy žádáte o pomoc. Váš přítel se musí chtít změnit, jinak má každá návštěva u odborníka jen minimální smysl. Vhodná by mohla být i společná párová terapie. Doporučuji vám také s přítelem o vašich obavách promluvit.
S pozdravem
Lenka Richterová
16.04.2017 - ALKOHOL+DEPRESE 20.LET SE POTYKÁM S PROBLEMY S ALKOHOLEM A DEPRESEMA.ČASEM MY TO ROZVRACÍ RODINU A ZNEMOŽNUJE VÉST NORMÁLNÍ ŽÍVOT NEJSEM SCHOPNÁ SE STARAT O DCERU A ZAPOJIT SE DO NORMÁLNÍHO ŽIVOTA.MOMENTÁLNĚ JSEM VE STAVU KDY POTŘEBUJI NALÉHAVĚ POMOCI NEVÍM UŽ JAK DÁL.
Dobrý den,
Je dobře, že svůj problém chcete řešit a z toho co říkáte, Vám mohu doporučit osobní konzultaci, kde byste svoji situaci mohla podrobněji probrat a hledat možnosti kudy dál.
Na zařízení ve Vašem okolí se můžete podívat třeba sem: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
Hodně sil
Lenka Richterová
Na začátek « 1 28 55 82 91 92 93 94 95 96 97 109 133 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky