Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 28 55 72 73 74 75 76 77 78 82 109 133 » Na konec
05.03.2018 - recidiva Dobrý den. Jsem závislá na alkoholu , mám za sebou sedm neúspěšných pokusů o léčení v Bohnicích.Bohužel jsem opět zrecidivovala a absolutně to nedokážu zastavit.Tedy dnes proběhl okus o abstinenci,ale moje abstinenční příznaky jsou příšerné a je mi neskutečně špatně.Spát nemůžu, jíst také ne.Co teď? Do léčebny znovu nechci.
Dobrý den,
děkujeme, že se s Vaším problémem obracíte na nás. Pokud se Vám nedaří Váš problém řešit vlastními silami, tak je nejlepší se obrátit osobně na adiktologickou poradnu nebo na psychiatra, kde společně najdete řešení pro Vás. Kontakty na odborníky si můžete vyhledat na http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/. Nebo můžete navštívit například i naší ambulanci (objednejte se prosím předem na telefonu 224 968 208)
Přeji Vám hodně štěstí ve Vaší situaci.
Martina Stralczynská
04.03.2018 - Dlouhodobá konzumace alkoholu Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu, jak postupovat dál.

Již několik let denně pravidelně konzumuji větší množství alkoholu. Konkrétně se jedná o víno. Během dne se mi podaří vypít více než 2 litry, o víkendu a svátcích, kdy nechodím do práce a jsem doma i více. Tvrdý alkohol si vezmu 2-3x ročně panáčka při nějaké oslavě, jinak nekonzumuji. Pokud jde o pivo, pak je to občas malé pivo k jídlu, čtvrtletně 3-5 piv na posezení s kamarády. Problém je v tom, že to víno konzumuji už ani ne tak kvůli chuti a požitku, ale tak nějak automaticky. Prostě si nalejvám skleničku za skleničkou jako by šlo o běžný nápoj... při vaření, u televize, k jídlu, ke knížce atp.

V posledních pár letech, pokud je to možné si musím (mám na to chuť) dát skleničku i ráno (dopít zbytek od večera) nebo si prostě přes den zaskočit na skleničku vína jen tak pro chuť. Necítím u toho nic jiného, než dobrý pocit z uvolnění, srovnání myšlenek, odpočinku.

Minulý rok v létě jsem se snažil alkohol (víno) minimalizovat, abstinovat. Podařilo se to na pár dní (necelý měsíc), ale pak to zase začalo skleničkou večer, skleničkou přes den a na podzim jsem byl v tom zase zpět.

Bohužel jsem v průběhu druhé poloviny minulé roku řešil rodinné problémy a tak k té skleničce bylo tak nějak "morálně" blíže. Bohužel občas docházelo k hádkám a asi i zbytečného "zvyšování hlasu". Vždy se to obešlo bez nějakého fyzického násilí atp., spíš zbytečného slovního výpadu.´Ale ti tam mě to mrzelo a styděl jsem se za to.

Zdravotně snad zatím nemám žádné zásadní problémy. To co řeším je nadváha, která je z toho vína 100%.

Rád bych se dostal zpět na původní konzumaci, tj. skleničku, dvě večer u televize, krbu, knížky, televize a případně k jídlu. Tedy konzumaci omezit na minimální hodnotu.

Děkuji předem za odpověď a pomoc jak dál.
Dobrý den,

děkujeme, že se s dotazem obracíte na nás. Je dobré, že jste se rozhodl Vaší nelehkou situaci řešit. Z praxe vím, že neexistuje kontrolované pití u lidí, kteří dříve měli problém s konzumací alkoholu ve větším množství a že sklenička, dvě denně většinou vedla k relapsu. (návratu k nekontrolovanému pití). Většinou k tomu stačí větší psychická zátěž. Určitě bych Vám doporučila návštěvu aditologické ambulance, kde si o alkoholu a závislosti na něm můžete promluvit s odborníkem a případně pokračovat ve spolupráci. Kontakty na odborníky si můžete vyhledat na http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/. Nebo můžete navštívit například i naší ambulanci (objednejte se prosím předem na telefonu 224 968 208)

Přeji Vám hodně štěstí
Martina Stralczynská
Na začátek « 1 28 55 72 73 74 75 76 77 78 82 109 133 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky