Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 22 39 40 41 42 43 44 45 64 85 103 » Na konec
07.10.2018 - Alkohol Dobry den, obracim se na vas s dotazem - Ziji s rodici a sestrou. Ma matka je zavisla na alkoholu, denne vypije 2-2,5litru vina, ma takove stavy,ze se napr.trese,neni schopna chuze,obcas i spadne. Nekolikrat jsem se ji ja a moje sestra ci otec snazily vysvetlut,ze to neni normalni,jenze ona o tom nechce ani slyset, nechce si pripustit,ze by byla alkoholicka apod. Chci se zeptat jak ji promet,aby s tim zacala neco delat, doma uz jsme z toho opravdu unaveni,pri tomto stavu neni schopna fungovat.. dekuji za odpoved. Veronika
Dobrý den,
Soužití s člověkem, který si své problémy s užíváním alkoholu neuvědomuje, je velmi náročné a z vašeho popisu se zdá, že opravdu může jít o závislost, i když se to takto přes internet nedá diagnostikovat. V podstatě není možné užívání návykových látek u blízkých zabránit. Na co se však dá mít vliv je chování, dodržování pravidel a dohod. Aby se chtěla změnit, musí pocítit, že to takhle dál nejde. Můžete s Vaší mámou promluvit o obavách, strachu, lítosti, pochybách nebo vzteku, které můžete cítit. Většinou nemá smysl obviňovat, vyhrožovat a dávat ultimáta, která se nedají dodržet. Najděte vhodný okamžik, zkuste své obavy co nejvíce konkretizovat a nabídněte jí pomoc. Buďte nekompromisní ohledně pití alkoholu, dohodněte se na sankcích za porušení stanovených podmínek. Ale nevyhrožujte ničím, co nedokážete splnit, pak to ztrácí smysl.
V případě, že matka po vlivem alkoholu ohrožuje sebe nebo své okolí, je nejlepší volat rychlou záchranou službu.
Hodně sil
Lenka Richterová
31.05.2018 - alkohol Dobrý den, existuje v Praze něco jako záchytné centrum, kam lze dopravit těžce opilého člověka u kterého je i možné, že vzal k alkoholu léky Benzodiazepin)?
Dobrý den,

pokud někdo bezprostředně ohrožuje sebe nebo okolí, tak doporučuji ihned volat rychlou záchranou službu. Akutní péči má také Psychiatrická nemocnice Bohnice, tak bych doporučovala kontaktovat je.
V případě, že nejde o akutní intoxikaci, je možné se objednat na Detoxifikaci například u nás, u Apolináře. Pak se můžete objednat (nahrát vzkaz na čísle 224 968 208. Termín nástupu je obvykle za 14 dní.

Hezké dny

Lenka Richterová
Na začátek « 1 22 39 40 41 42 43 44 45 64 85 103 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

POTŘEBUJEME PRÁVĚ TEBE!

Staň se součástí tvorby českých a slovenských norem pro metodu, kterou budou používat psychologové a psychiatři v praxi a výzkumu. Pomoz nám vyplněním online formuláře, který zabere 20-25 minut: Osobnostní inventář pro DSM-5 a MKN-11 (PID5BF+M).