Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 27 53 79 105 118 119 120 121 122 123 124 129 » Na konec
18.03.2012 - alkohol Dobrý den, moje máma má už řadu let velký problém s pitím, v posledních dnech se to tak zhoršilo, že už nedovede abstinovat ani den a zvyšuje dávky, přičemž pije cokoliv se dá. Je v důchodu, přesto nadále pracuje, v práci její stav ignorují, což nepovažuji za šťastné, mohla by se stát nebezpečná sobě i okolí. Pod nátlakem rodiny stále přísahá a slibuje, že s pitím přestane, ale všichni víme, jak to je. Nechce s tímto problémem jít za odborníky, i když si ho ale uvědomuje, musí existovat nějaké zařízení, kde ji přijmou proti její vůli? Je to pro její dobro, v poslední době je celkově mimo realitu a obávám se, že to bude čím dál tím horší. A po dobrém to s ní nepůjde...děkuji za odpověď. A.
Dobrý den,

oceňuji, že máte o svoji matku starost a chcete ji pomoci. Zařízení, které by momentálně mohlo pomoci Vaší matce, neexistuje, jestliže se nebude chtít sama léčit. Mezi zařízení, která přijímají klienty proti jejich vůli, patří Psychiatrické léčebny. Ale v tomto případě by Vaše matka musela vykazovat známky agrese vůči okolí či sama sobě, a tím pádem by tato léčba byla soudně nařízena. Existuje organizace Al-anon, která je určena pro rodinné příslušníky problémových uživatelů alkoholu. Zde by Vám mohli poskytnout poradenství a terapii, která by mohla pomoci jak Vám tak i v dalším kontaktu s Vaší matkou. Zde pro více informací zasílám odkaz na tuto organizaci : http://www.alkohol-alkoholismus.cz/al-anon/blog , která se nachází pouze v Praze, Brně a Ostravě. Pokud by Vám tato varianta nevyhovovala, je možné kontaktovat zařízení v Červeném dvoře ( http://cervenydvur.cz/).

S pozdravem Denisa Šťastná
11.12.2011 - Alkohol Můj kamarád má problém,
snaží se ho řešit tím, že je aktivní - sportuje, má hodně kamarádů mezi kluky, ale méně mezi holkami.
Pochází bohužel z nefungující rodiny, otec alkoholik, rodiče už dnes bydlí odděleně.
Já mám z něho pocit, že neví, na kterou stranu se přiklonit, protože má rád oba svoje rodiče. Pomáhá jim,
zároveň studuje, má brigádu, jenže také jako otec pije, ne že by to přeháněl, ale takzvaně si udržuje hladinku a kouří. Což není tak hrozné, vzhledem k problémům v rodině.
Co byste mu poradili? Děkuji mnohokrát.
Dobrý den,
z Vašeho dotazu není zcela jasné, jak velký problém kamarád má. Pozitivní je, že je aktivní, sportuje a má přátele. Pokud má kamarád náhled na svůj problém, nejlepším řešením by bylo vyhledat zařízení v místě jeho bydliště. Na webu existuje přehledná aplikace, kde lze vyhledat tato zařízení po celé ČR: http://www.drogy-info.cz/index.php/map/.
Je dobré, že má kolem sebe někoho, komu není lhostejný, nicméně ty zásadní kroky ke změně musí udělat on sám.

Přeji hodně štěstí,

Lída Junová
Na začátek « 1 27 53 79 105 118 119 120 121 122 123 124 129 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky