Gambling

Zodpovědné dotazy týkající se tématu patologického hráčství.

Omlouváme se za dočasně nefunkční systém online poradny.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 8 15 22 29 31 » Na konec
23.02.2022 - Možná závislost na sázení Dobrý den,

Je mi 26 let, sázím už delší dobu, dříve jsem to bral jako zábavu, sázel jsem za menší částky, avšak postupem času se zvyšovala chuť k tomu hrát stále za víc a víc peněz.. situace se nejvíce zhoršila v posledním roce, kdy jsem začal prohrávat větší část z výplaty, posledních pár měsíců jsem se dostal do bodu , kdy jsem dokázal prohrát úplně vše co jsem si vydělal (bydlím sám, vždy jsem prvně zaplatil nájem, elektřinu a další povinné výdaje) zbytek peněz jsem vždy vzal a během pár dní jsem je prohrál, bylo mi vždy líto toho, že jsem prohrál napřiklad 10 tis. a dostal jsem nějaký pocit, že ty peníze musím vyhrát zpět, tudíž jsem si třeba půjčil různě od kamarádů a bohužel prohrál i to.. nedávno jsem si vzal půjčku v bance, abych byl schopen kamarádům všechno vrátit , po splacení mi zbylo z půjčky ještě nějakých 20 tisíc , řekl jsem si, že mám vše co jsem potřeboval splacené a že si můžu za pár tisíc vsadit.. samozřejmě jsem celých 20 tisíc prohrál, dostal jsem se na nulu a přiznal jsem sám sobě, že mám nejspíš problém a přestávám mít věci pod kontrolou a že pravděpodobně u mě začíná vznikat nebo už vznikla závislost na sázení , svěřil jsem se s tímto rodičům a společně se snažíme najít nějakou pomoc, jelikož se toho chci nějakým způsobem zbavit, četl jsem různé příběhy lidí , kteří se kvůli sázení dostali na úplné dno a nechci skončit podobně.. proto chci mou závislost začít řešit co nejdříve.. Za Jakoukoliv radu budu moc rád, děkuji.
Dobrý den,
děkuji Vám za důvěru, s níž se na naši poradnu obracíte. Vaše situace je nelehká a je dobře, že jste se rozhodl vyhledat pomoc. Skutečnost, že si uvědomujete svůj problém s možnou závislostí a chcete ho řešit, je prvním krokem ke zvládnutí Vašich obtíží. Jako další krok Vám mohu doporučit návštěvu adiktologické ambulance, kde proberete své potíže a další postup ke zvládnutí Vaší potřeby sázet. Kromě nich existují i specializované poradny pro gambling. Zde přikládám odkaz na Mapu pomoci, kde si můžete nalézt služby přímo ve Vašem okolí: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=102&st=&r=13#result
Mimoto Vám mohu doporučit Národní linku pro odvykání - 800 350 00
Dobré je najít si nové zájmy, jimiž sázení nahradíte, a snažit se udržovat pevný denní řád. Léčba není rychlá a počátky bez sázení mohou být náročné. Důležitá je motivace, kterou však dle Vaší zprávy máte. Pomáhá, můžete-li omezit svou možnost disponovat penězi.
Píšete, že pomoc pro Vás hledáte společně s rodiči. Je dobře, že Vás blízcí v řešení potíží podporují. Pokud by i oni potřebovali konzultovat s někým tuto situaci, mohla by pro ně být vhodná návštěva skupiny pro rodinné příslušníky a blízké osoby závislých osob. K jejímu vyhledání můžete opět použít Mapu pomoci.
Přeji mnoho zdaru a držím palce, za adiktologickou ambulanci,
Kateřina Rokosová a Nikola Divišová
20.01.2022 - Závislost Dobrý den,
je mi teprve osmnáct, začal jsem asi půl roku po dosažení plnoletosti chodit do kasina. Hraju vždy ruletu. Je to zvláštní, ale kromě hry samotné tam chodím kvůli atmosféře, nápojům a jídle zdarma. Cítím se tam chráněně a vždycky když chci uniknout z vnějšího světa tak jdu právě do kasina. Bohužel začínám chápat, že se ze mě postupně stává patologický hráč… Zatím to není poměrně nic hrozného. Ale za 1,5 měsíce jsem prohrál 45000 Kč. Naštěstí to byly všechno moje peníze, které mám z brigád. Ale nejhorší na tom je, že se tam chci vracet znova a znova. A moc peněz už nemám. Nechci, aby to přerostlo do stádia, kdy budu brát peníze rodičům, nebo si budu vybírat peníze ze stavebního spoření… Chci to prostě utnout co nejdřív, protože vím, že jsem před tím trávil čas úžasně s kamarády a vlastně v hazardu jsem neměl nikdy potřebu. Budu moc vděčný, když mi pomůžete.
Dobrý den,

Děkujeme za důvěru, se kterou se na nás obracíte. V první řadě bych Vách chtěla ocenit, že svůj problém pojmenováváte, a hlavně začínáte řešit v tomto raném stádium, kdy je ještě čas zatáhnout za záchrannou brzdu a vyhnout se eskalaci dluhových problémů, které jsou s hráčstvím spojené. Doporučuji domluvit si návštěvu v adiktologické ambulanci, kde můžete svoji situaci probrat podrobně a nastavit kroky, které Vám pomohou zvládnout narůstající chuť a potřebu hazardu. Moji kolegové z adiktologické ambulance Kliniky Adiktologie VFN jsou Vám k dispozici na čísle +420 224 968 208 a na mailu addambulance@vfn.cz
Jednou z cest, kterou můžete vyzkoušet nyní a sám sobě tak zabrzdit cestu do kasina je využít možnosti registru osob vyloučených z hraní hazardních her Ministerstva financí ČR. Do registru se můžete zapsat dobrovolně a chránit tak sám sebe. Žádost je k dispozici na tomto odkazu: https://portal.hazard.mfcr.cz/aisg/verejny/rejstrik-vyloucenych-osob/zapis-vymaz.

Také mohu doporučit zavolat na Národní linku pro odvykání hraní: 800 350 000 či vyzkoušet online program: "Končím s hraním": https://koncimshranim.cz/

Přeji hodně sil, za adiktologickou ambulanci

Zuzana Pavelcová & Kateřina Rokosová
Na začátek « 1 2 3 4 8 15 22 29 31 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky