Gambling

Zodpovědné dotazy týkající se tématu patologického hráčství.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 6 11 16 21 » Na konec
23.05.2020 - Gambling Dobrý den asi tak 4 roky jsem gambleřil na online casinu. Nikdy jsem nepadl úplně na nulu, nepůjčoval jsem si a držel jsem se určitého stropu. Nyní už asi půlrok abstinuji, všechny registrace na online casinech jsem odhlásil a jsem v pohodě.
Mám teď dotaz. Kdyby mi to vydrželo a já měl v budoucnu zájem o hypotéku (třeba asi tak za 3 roky) bylo by mi vyhověno? Má někdo zkušenosti?
Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Může to být velmi individuální. Co ale víme je, že banky mohou mít přístup k informacím o Vašem hraní. Pokud Vaše banka "vidí", že delší čas nehrajete (čím déle, tím lépe), mohlo by Vám být vyhověno. České banky podle zjištění INFO.CZ při žádostech hypotéky a úvěry prověřují, zda klient není hazardní hráč. Pokud žadatel pravidelně sází, a to i malé částky, může ho banka zařadit mezi rizikové klienty a hypotéku zamítnout. Stále ale není úplně jasné, z jakých zdrojů banky hazardní chování svých klientů zjišťují, nakolik je to legální a jaká jsou kritéria.
Pokud byste měl problém abstinenci udržet, můžete se obrátit na adiktologickou ambulanci ve Vašem okolí.
Přeji jen to dobré
Kateřina Rokosová
23.04.2020 - Gamblerství Dobrý den, potřebuji poradit. Jsem závislá na automatech, chuť získat peníze je větší než moje vůle. Nedávno jsem si nechala vyplatit svou pojistku a peníze z ní jsem si chtěla schovat, protože se za měsíc stěhuju. Dostala jsem 42 000,-.
Pak všude zavřeli provozovny s automaty, tak sem se zaregistrovala na stránky asi 4 online kasín a z těch 42 000 mi zbylo během 3 týdnů jen 7 000. Jsem schopná hrát online klidně každý den a vrazit do hry i 10 000. Pak je mi to líto, ale zoufale chci své peníze zpět a tak hraju dál. Bojím se co se stane až kasína opět otevřou. Prosím poraďte mi.
Dobrý den,
peníze, které jste prohrála, už zpátky nedostanete. Jsou pryč, smiřte se s tím. Pokud se je budete snažit vyhrát zpět, prohrajete vše. Nejprve to, co máte, potom i to, co nemáte a co si půjčíte, a nakonec i mnohem víc než "jenom" peníze. Pokud cítíte, že jste ztratila kontrolu nad svým chováním, účinným řešením je požádat o pomoc. Požádejte o pomoc někoho blízkého. Svěřte se mu se svým problémem a nechte u něj v úschově svoje peníze, kreditku a občanku, abyste se nemusela přemáhat a bojovat s tou chutí vyhrát vše zpátky. Zajděte do poradny, k psychologovi nebo do adiktologické ambulance a požádejte o pomoc odborníka. Přiznání bývá těžké, ale následná úleva je očistná. Čím dřív své hraní zastavíte, tím menší bude mít následky a tím dřív se zotavíte.
Zde najdete kontakty:
https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=102&r=12#result
Přeju úspěšnou cestu k nalezení klidu.
Jarda Vacek
Na začátek « 1 2 3 4 6 11 16 21 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky