Závislost na internetu

Zodpovězené dotazy týkající se tématu závislosti na internetu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 7 10 13 15 » Na konec
21.05.2017 - PC hry Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu a kontakt na adiktologické poradny v ústeckém kraji. Jedná se mi hlavně o odborníky, kteří se věnují závislostem na internetu a PC hrách u adolescentů.
Jsem praktickou lékařkou pro děti a dorost v Krupce a dostupnost psychologické a psychiatrické péče je ztížená pro délku doby objednání a počet odborníků.
Děkuji
S pozdravem
Dobrý den paní doktorko,
Seznam zařízení podle krajů můžete nalézt zde: http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
Přímo v Ústí nad Labem bych Vám doporučila Adiktologickou ambulanci Drug-out, která s dětmi a dorostem pracuje. Zde jsou jich stránky: http://www.drugout.cz/ambulantni-adiktologicke-sluzby
Přeji Vám hezký den
Lenka Richterová
16.03.2017 - Otec Dobrý den, žiji v domě se svým otcem. Je rozvedený a dlouhodobě nemá žádnou přítelkyni. Celé dny vlastně prosedí s notebookem. Naše komunikace během dne je téměř nulová. Zrovna mě čeká maturita a tak se pořád učím a když ne tak jsem mimo domov protože se doma jinak nudím. Moje sestra které je 26 a bydlí sama i já, se mu to snažíme nějak vysvětlit že by přestat trávit tolik času na internetu ale vždycky to končí výsměchem a se slovy jako by mu to bylo jedno. Dá se mu nějak pomoci?
Dobrý den,
je mi líto, že máte s otcem trápení. Dá se obecně doporučit, že není vhodné moralizovat jeho chování a upozorňovat, co dělá "špatně". Stačí, když mu řeknete, že se o něj bojíte, že je pro vás důležitý a že ho máte rádi. Návštěvu adiktologické ambulance nebo psychologa Vám můžu jen doporučit. Pokud by se Vám nepodaří poslat přímo otce, tak můžete přijít i vy.

Přeji hodně sil
Lenka Richterová
Na začátek « 1 2 3 4 7 10 13 15 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky