Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 13 25 37 49 60 » Na konec
31.05.2018 - alkohol Dobrý den, existuje v Praze něco jako záchytné centrum, kam lze dopravit těžce opilého člověka u kterého je i možné, že vzal k alkoholu léky Benzodiazepin)?
Dobrý den,

pokud někdo bezprostředně ohrožuje sebe nebo okolí, tak doporučuji ihned volat rychlou záchranou službu. Akutní péči má také Psychiatrická nemocnice Bohnice, tak bych doporučovala kontaktovat je.
V případě, že nejde o akutní intoxikaci, je možné se objednat na Detoxifikaci například u nás, u Apolináře. Pak se můžete objednat (nahrát vzkaz na čísle 224 968 208. Termín nástupu je obvykle za 14 dní.

Hezké dny

Lenka Richterová
16.05.2018 - alkohol Dobry den,přihlasila jsem svého partnera na ambulantni léčení v Riapsu,kde ho nejdrive vyzpovidali,vše zapsali a zeptali se,zda s tím souhlasí.V tom stresu souhlasil a podepsal a po té mu bylo ředčeno,že vše bude už vedené na všech uřadech kam přijde,u všech lékařu,zaměstnavatele a třeba i v bance,když si pujde žádat o pujičku.Je tohle vubec možné,neexistuje ochrana soukromí?A dá se od toho jestě odstoupit?Partner je z toho zničeny a dal nechce pokračovat.Mysleli jsme si,že vše je dobrovolné a hlavně anonymní.Děkuji za odpověd.
Dobrý den,

děkujeme Vám za dotaz. Ráda bych Vás povzbudila a uklidnila s tím, že určitě není obvyklé a přípustné, aby informace a Vašem partnerovi byly poskytnuty jinému zařízení. Lékař má povinnost nahlásit obecné ohrožení např. řízení pod vlivem návykové látky nebo pokud se dozví, že se klient chystá spáchat trestný čin. Pokud Váš partner však podal pouze údaje o své osobě, které musí sebrat každá adiktologická ambulance proto, aby mohla klienta vézt ve své databázi a dále ho léčit, tak je varianta, o které vy píšete, nemožná. Doporučila bych Vám, aby se partner ještě jednou informoval v Riapsu a zjistil si podrobnější informace. Každý informovaný souhlas je však odvolatelný.

Věřím, že vaší situaci co nejrychleji vyřešíte.

Hezký den
Martina Stralczynská
Na začátek « 1 2 3 4 13 25 37 49 60 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky

Každou středu v 15:00 máme prostor pro rodinné příslušní a osoby blízké bez objednání. Sraz v čekárně Kliniky adiktologie. Těší se Martina Franzová a Lenka Richterová