Alkohol

Zodpovězené dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na alkoholu.

Položit dotaz

Na začátek « 1 2 3 4 10 19 28 37 44 » Na konec
06.08.2017 - pravidelne piti 5 piv denne Dobry den
Seznamila jsem se s novym muzem zaskocil mne ze pije v prumeru asi 5 piv denne nekdy vice a nekdy mene.Udajne kdyz byl v zahranici nepil vubec.
Udajne neni zavisly,ale ja si to nemyslim.Docela me dost rozcilil misto chleba nebo rohliku k snidani byl rano v samoobsluze a koupil si pivo.
Je normalni pit k snidani pivo ?Je to alkoholik ?
Dekuji
Dobrý den,
Závislost se nedá diagnostikovat takto online a je k tomu potřeba více informací. Takovéto množství alkoholu a i v ranních hodinách rozhodně naznačuje, že problém může být přítomný. Doporučila bych Vám o Vašich obavách s mužem mluvit. Dejte mu najevo, že Vám jeho chování vadí a máte o něj starost. Doporučila bych Vám i konzultaci s odborníkem. Poradit se může Váš muž, ale i vy. Seznam zařízení můžete nalézt zde: https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
S pozdravem
Lenka Richterová
01.08.2017 - Alkohol Je mi 40 a mám za to že mám problém. Nemusím pít každý den,ale jak se napiju jsem schopnej pít i 3 dny. A už mě to vadí. Klidně se týden nenapiju, doma alkohol mám, ale ani se ho nedotknou, ale jak vlezu do knajpy, tak jsem někdo jinej. Snažil jsem se, jenže to nezvládám kočírovat a tak žádám o radu. Dik.
Dobrý den,
je dobře, že si svůj problém se zvládáním alkoholu uvědomujete a že hledáte pomoc. Doporučuji Vám obrátit se na některou z ambulancí, které se závislostem věnují. Jejich seznam najdete na Mapě pomoci:
https://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=14&r=2
Můžete přijít i k nám do Apolinářské, ale nejprve se telefonicky objednejte: 224 968 208.
Lékař či adiktolog s Vámi probere Váš problém, zjistí jeho závažnost a navrhne Vám další postup. Intenzita léčby může být různá podle míry Vašich obtíží. Může se jednat jen o několik setkání anebo o dlouhodobou ambulantní terapii podpořenou třeba i léky a terapeutickými skupinami. Ale to už uvidíte při osobním kontaktu s profesionálem.
Přeju hodně zdaru,
Jarda Vacek
Na začátek « 1 2 3 4 10 19 28 37 44 » Na konec


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky