Zeptejte se

Zeptejte se na otázku z oblasti závislostí a užívání psychoaktivních látek a informačních technologií.

  • Všechny zadané dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na psychoaktivních látkách a informačních technologiích budou zobrazeny i s odpověďmi na těchto stránkách.
  • Vaše osobní údaje jako je příjmení, adresa či email, budou kvůli ochraně vašich dat před zveřejněním smazány. Váš e-mail nebude na stránkách zveřejněn, protože slouží pouze pro to, aby vám odpověď přišla rovnou na váš e-mail.
  • Zadaný dotaz vám bude odpovězen do 7 pracovních dnů.

Položit dotaz

Poslední 3 zodpovězené dotazy:

16.03.2017 - Otec Dobrý den, žiji v domě se svým otcem. Je rozvedený a dlouhodobě nemá žádnou přítelkyni. Celé dny vlastně prosedí s notebookem. Naše komunikace během dne je téměř nulová. Zrovna mě čeká maturita a tak se pořád učím a když ne tak jsem mimo domov protože se doma jinak nudím. Moje sestra které je 26 a bydlí sama i já, se mu to snažíme nějak vysvětlit že by přestat trávit tolik času na internetu ale vždycky to končí výsměchem a se slovy jako by mu to bylo jedno. Dá se mu nějak pomoci?
Dobrý den,
je mi líto, že máte s otcem trápení. Dá se obecně doporučit, že není vhodné moralizovat jeho chování a upozorňovat, co dělá "špatně". Stačí, když mu řeknete, že se o něj bojíte, že je pro vás důležitý a že ho máte rádi. Návštěvu adiktologické ambulance nebo psychologa Vám můžu jen doporučit. Pokud by se Vám nepodaří poslat přímo otce, tak můžete přijít i vy.

Přeji hodně sil
Lenka Richterová
12.03.2017 - Gambling Dobrý den jsem žena 41 let do hraní mi stáhnul manžel před 5 lety, nemáme problém s dluhy či penezi jen neušetříme a než abychom si něco koupili jdeme raději hrát. Já už to nedávám chci se toho zbavit.Prosím o pomoc v Plzni. Díky
Dobrý den,
Přestat hrát je obtížné, ale pokud to má pro Vás smysl, můžete to zvládnout. Způsobů, jak toho dosáhnout, je mnoho, ale všechny předpokládají Vaši aktivitu a vytrvalost. V situaci, v jaké se teď nacházíte, bych Vám doporučila osobně kontaktovat někoho, s kým můžete probrat, co v nejbližších dnech udělat.Zde můžete najít vhodné zařízení, kdy by Vám mohli pomoc: http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/?t=102&r=11#result

Hodně sil

Lenka Richterová
12.03.2017 - Alkohol Dobry den,

myslim, ze mam problem s alkoholem - jakmile jednou zacnu pit uz ten vecer nemohu prestat dokud neodpadnu - to vetsinou konci tim, ze usnu treba u stolu v sede. Tato situace se opakuje pokazde, pokud je nejake posezeni s kamarady (obvykle jednou do mesice). Deje se tak jiz po dobu nekolika let. Pres tyden si obvykle davam 1-3 piva denne po praci nebo po sportu.

Muj vztah s manzelkou tim mym opijenim hodne trpi, ale ja jakmile jednou zacnu ve spolecnosti znamych, uz nedokazi prestat. Nevim, co s tim delat - pomohla by navsteva terapeuta nebo jineho odbornika?

Dekuji
Dobrý den,
Je dobře, že nad svými problémy uvažujete a z toho co píšete, Vám návštěvu odborníka můžu jen doporučit. Můžete s ním společně hledat cestu ke změně vašich obtíží. Zde se můžete podívat na kontakty na zařízení: http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/ Vhodná by mohla být adiktologická ambulance, kde Vám můžou poradit, co je možné dál.
Hodně štěstí
Lenka Richterová