Zeptejte se

Zeptejte se na otázku z oblasti závislostí a užívání psychoaktivních látek a informačních technologií.

  • Všechny zadané dotazy týkající se tématu užívání a závislosti na psychoaktivních látkách a informačních technologiích budou zobrazeny i s odpověďmi na těchto stránkách.
  • Vaše osobní údaje jako je příjmení, adresa či email, budou kvůli ochraně vašich dat před zveřejněním smazány. Váš e-mail nebude na stránkách zveřejněn, protože slouží pouze pro to, aby vám odpověď přišla rovnou na váš e-mail.
  • Zadaný dotaz vám bude odpovězen do 7 pracovních dnů.

Položit dotaz

Poslední 3 zodpovězené dotazy:

21.05.2017 - PC hry Dobrý den, ráda bych vás požádala o radu a kontakt na adiktologické poradny v ústeckém kraji. Jedná se mi hlavně o odborníky, kteří se věnují závislostem na internetu a PC hrách u adolescentů.
Jsem praktickou lékařkou pro děti a dorost v Krupce a dostupnost psychologické a psychiatrické péče je ztížená pro délku doby objednání a počet odborníků.
Děkuji
S pozdravem
Dobrý den paní doktorko,
Seznam zařízení podle krajů můžete nalézt zde: http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/
Přímo v Ústí nad Labem bych Vám doporučila Adiktologickou ambulanci Drug-out, která s dětmi a dorostem pracuje. Zde jsou jich stránky: http://www.drugout.cz/ambulantni-adiktologicke-sluzby
Přeji Vám hezký den
Lenka Richterová
18.05.2017 - Gambler Dobrý den, hraji již několik let, kurzové sázení. Jenže poslední dva roky tomu věnuji téměř všechen svůj volný čas i přehlížím svého syna. Naštěstí nemáme dluhy kvůli sázení. Prohraji jen zbytek své výplaty (po zaplacení pravidelných výdajů spojených s hypotékou) a peníze, které vydělám na brigádách, na které chodím, abych měl za co vsázet. Díky tomu se mi i rodina začíná rozpadat.
Kam se můžu obrátit v okolí Břeclavi? Děkuji za pomoc
Dobrý den,
Je dobře, že nad svými problémy uvažujete a z toho co píšete, Vám návštěvu odborníka můžu jen doporučit. Můžete s ním společně hledat cestu ke změně vašich obtíží. Zde se můžete podívat na kontakty na zařízení: http://www.drogy-info.cz/mapa-pomoci/ Vhodná by mohla být adiktologická ambulance, kde Vám můžou poradit, co je možné dál.
Hodně štěstí
Lenka Richterová
17.05.2017 - Jak pomoct? Dobrý den ... Mám přítele , který hodně pije v posledních dvou letech se to zhoršuje ,návštěvy hospody jsou denně vztah se nám relativně už rozpadl .... Začíná být agresivní když na problém upozornim jak verbálně tak fyzicky...Obviňuje mě...Chystám se už delší dobu odejít...Ovšem chtěla bych mu nějak pomoci ...Jenže nevím jak ať zkouším co zkouším nejde on prý nepije mi tvrdí....Už nevim jak dál ....Alkohol zničil úplně vše ....Pokud mi můžete aspoň poradit jak mu otevřít oči
Dobrý den,
To, že se Vám nedaří Vašeho přítele přesvědčit, že problém má on a že to on se má změnit, je zcela obvyklé ať už u závislých i v celkem normálních partnerských vztahů. Aby své chování mohl změnit, je třeba mu dát najevo, co konkrétně v jeho chování Vám vadí, říct mu, jak se cítíte, když to a to dělá.
Pokud přítel nemá zájem vyhledat terapeuta, jste to Vy, kdo terapeuta opravdu potřebuje, protože Vy žádáte o pomoc. Váš přítel se musí chtít změnit, jinak má každá návštěva u odborníka jen minimální smysl. A aby se chtěl změnit, musí pocítit, že to takhle dál nejde. A Vy jste ten, kdo ji to může dát pocítit. Buďte nekompromisní ohledně pití alkoholu, dohodněte se na sankcích za porušení stanovených podmínek. Ale nevyhrožujte ničím, co nedokážete splnit, pak to ztrácí smysl. Doporučuji Vám vyhledat odbornou pomoc.
S pozdravem
Lenka Richterová


1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Ministerstvo zdravotnictví České republiky Magistrát HMP Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Úřad vlády České republiky